OHAL acilen bitmeli

TÜRKİYE Tekstil, Örme ve Giyim Sanayi İşçileri Sendikası (TEKSİF) Genel Başkanı Nazmi Irgat, Ohal’in bir an önce bitmesi gerektiğini belirterek, ''Yatırımcı, olağanüstü hal olan bir ülkeye dış yatırım yapmaz, bundan sonra uzatılmamasını bekliyoruz'' dedi.

Genel Başkan Nazmi Irgat sendikasının Çorlu Şubesi tarafından ilçedeki bir restoranda verilen iftar yemeğine katıldı. Burada, gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Irgat, olağanüstü halin bir daha uzatılmaması gerektiğini savundu. Irgat, 15 Temmuz'da bir darbe girişimi yaşandığını ve bunun inkar edilemez bir gerçek olduğunu ifade ederek, ''15 Temmuz'da bir darbe girişimi oldu. Onun için olağanüstü hal ilan edildi. Bu belli bir süre doğal karşılandı ama, şimdi artık daha uzamaması gerekiyor'' şeklinde konuştu. Kendilerinin, sendika olarak 50 milyon üyesi olan bir federasyona üye olduklarını belirten Irgat, Türkiye'deki olağanüstü hal durumunun uzatılmasının, burada da sürekli tenkit edildiğini söyledi. Irgat, yatırımcı açısından da ülkede olağanüstü hal olmasının hoş karşılanmadığını dile getirerek, ''Geçen hafta Avrupa'daydım. Bizim 50 milyon üyesi bulunan uluslararası bir federasyonumuz var, onun toplantısındaydık. Dolayısıyla, orada her zaman tenkit ediliyoruz. Türkiye demokratik bir ülkeyse, olağan üstü halin en kısa sürede sonuçlanması lazım. Bu uzatmayla birlikte neredeyse bir yıl tamamlanacak. İnşallah bu uzatmayla birlikte son bulur. Yatırımcı, olağanüstü hal olan bir ülkeye dış yatırım yapmaz, bundan sonra uzatılmamasını bekliyoruz'' diye konuştu.
TEKSTİL TÜRKİYE İÇİN ÖNEMLİ
Türkiye’de, tekstilin önemli olduğunu belirten Irgat ülkede son üç yıldır ekonomik olarak bir durgunluk yaşandığını belirterek şunları söyledi; ''Ülkede son üç yıldır ekonomik bir durgunluk var. Ama, son üç aylık verilere baktığımızda, büyüme anlamında biraz pozitife yöneldiğini görüyoruz. Bu büyümenin daha çok tüketime dayalı bir büyüme olduğunu düşünüyoruz. Türkiye'de genç bir nüfus var işsizliğin de ciddi oranlara vardı. Bu ülkede işsizlik var, bu bir gerçek. Her ne kadar rakamlar çift haneli olsa da, gerçek rakamların yüzde 20'lerin üzerinde olduğunu yaşıyor ve görüyoruz. Ülkede yakın geçmişte bir referandum yaşandı, ondan önce seçimler yaşandı ama bir istikrarı yakalayamadık. Mesela bizim sektörümüzde son iki yıldır büyük bir durgunluk var. Tekstil sektörü Türkiye'nin değişilmezi. İhracatta birinci sıradayız. 28 milyar dolara varan bir ihracatımız söz konusu.”
Onur ŞEKER


Etiketler:
temmuz
TEKSİF

Diğer Haberler

Polis oto pazarlarını didik didik aradı

Polis oto pazarlarını didik didik aradı

Tekirdağ’da faaliyet gösteren oto pazarına yönelik, polis ekipleri tarafından uygulama gerçekleştirildi. Uygulamada herhangi bir suç unsuruna rastlanılmadı.
TARLA GÜNÜ DÜZENLENDİ

TARLA GÜNÜ DÜZENLENDİ

Ergene’de İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Oleik Ayçiçeği tanıtımı yapılıp, Tarla Günü düzenlendi.
8. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali başladı

8. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali başladı

Geleneksel hale gelen ve bu yıl 8.'si düzenlenen Çorlu Belediyesi Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali başladı.
TEKİRDAĞ RAKISI TEKİRDAĞ’DA KALMALI

TEKİRDAĞ RAKISI TEKİRDAĞ’DA KALMALI

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, MEY Tekirdağ İçki Fabrikası ve Şarköy İçki Fabrikası’nın son durumu ile Büyükşehir Belediyesi’nin güncel çalışmaları hakkında basın toplantısı gerç...
Akın akın dönüyorlar: Kuyruk 4 kilometre

Akın akın dönüyorlar: Kuyruk 4 kilometre

Yıllık izinlerini memleketlerinde geçirip Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yaşadıkları bölgelere dönen gurbetçiler, Kapıkule’de 4 kilometre kuyruk oluşturdu. Sağanak yağışın altında Kapıkule’den çıkış y...
ANKET
Sizce Çorlu nun en büyük sorunu nedir?
Sizce Çorlu nun en büyük sorunu nedir?
Sonuçları Göster