ÖĞRENCİLERDEN BARINAKTAKİ DOSTLARA ZİYARET

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla ilçedeki pek çok okul Çorlu Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi’ni ziyaret etti.
05 10 2019
349 kez okundu

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevi’ni ziyaret eden 75. Yıl Mustafa Kemal İlkokulu, Aka Koleji, Cemile Yeşil Anadolu Lisesi, Mükerrem Ali Kayan İlkokulu, Minik Eller Aslı Anaokulu, Nene Hatun Anaokulu, Alipaşa Anaokulu, Çorlu Modern Fen Bilimleri, Tomurcuk Anaokulu ile Uğur Okulları’nın öğrencileri ve öğretmenleri, hayvanlar için almış oldukları mama ve çeşitli malzemeleri Hayvan Bakımevi yetkililerine teslim ettiler. Ziyaret sırasında Hayvan Bakımevi Sorumlusu Veteriner Hekim Ahmet Çavdar, öğrenci ve öğretmenlere barınak hakkında bilgiler aktarırken, öğrenciler barınakta bulunan yavru köpeklere yoğun ilgi gösterdi.


‘HAYVAN SEVGİSİ KAZANDIRILMALI’
Bakımevindeki hayvanlarla ilgili bilgi veren Veteriner Hekim Ahmet Çavdar, “Öğrencilerimizin Hayvan Bakımevimizi ziyaret etmesi dolayısıyla çok mutlu olduk. Küçük yaşlardan itibaren çocuklara hayvan sevgisi kazandırılmasının çok önemli olduğunu bir kez daha söylemek istiyorum. Bu dünyada bizlerin olduğu kadar hayvan dostlarımızın da özgürce yaşama hakkı var. Okullarımıza ve öğrencilerimize bu anlamlı günde bakımevindeki dostlarımızı ziyarete geldikleri için çok teşekkür ediyoruz. İlerleyen günlerde bakımevimize ziyaretler devam edecek” dedi.
Ziyaret, öğrenci ve öğretmenlerin bakımevinde günün anısına hatıra fotoğrafı çektirmesi ile sona erdi.


Defne Tuğçe AYAZ

Whatsapp
google_160x600