NEREDE KALMIŞTIK!.

15 08 2020
176 kez okundu
imbik@devrimgazetesi.com.tr

Değerli okurlarım; Coronaydı, bayram tatiliydi derken; birbirimizden epey ayrı kaldık!

Müsaadenizle bu yazımda kısa bir özet yapmak istiyor ve bayram öncesinde kaybettiğimiz ve de; sahnelerimizin “Huysuz Virjini” olarak tanıdığımız Seyfi Dursunoğlu’nu rahmetle anmak istiyorum…  Nurlar içinde uyusun…

İkinci değineceğim olay CHP’nin kurultayı... Bildiğiniz gibi; CHP geçtiğimiz günlerde başarılı bir kurultay yaptı. Doğal olarak bu kurultayda bazı isimler parti meclisine girmek için seçmen avına çıktılar ve sonunda CHP’ye yakışan bir parti meclisi ve buna bağlı olarak Merkez Yürütme Kurulu (MYK)oluştu.

Bu kurultayda benim dikkatimi çeken, genel başkan adaylarının diledikleri gibi konuşmaları ve genel başkan Kılıçdaroğlu’nu rahatlıkla eleştirmeleri ve hatta kendisinden hesap sormalarıydı!

Şimdi, düşünüyorum da; Bir AKP kongresinde genel başkanı eleştirebilen yürekli insanlar olabilir miydi? Hiç zannetmiyorum! Bunu yaşayıp, göreceğiz.. Ülke yönetiminde demokratik tavırlar sergileyemeyen veya bu tür tavırlara izin vermeyen yönetim, parti içerisinde bir demokratik tavır sergileyebilir mi?

Değineceğim bir konu da; zannediyorum, önümüzdeki günlerde bizi gereksiz yere meşgul edecek olan Muharrem İnce’nin çıkışı! 

Whatsapp
google_160x600