NE OLACAK ESKİ OTOGARIN HALİ?

Malkara ilçesine kazandırılan yeni şehirlerarası otogarın faaliyete geçmesinin ardından atıl bırakılan eski Malkara otogarı perişan görüntüsü ile tepkilere neden oluyor.
20 01 2020
569 kez okundu

Malkara ilçesinin merkezinde bulunan şehirlerarası eski otogar uzun yıllar hizmet vermiştir. Gelinen noktada ilçeye gelen yolcu ve otobüs sayısına göre otogarın yeterli kapasitede olmadığı düşünülerek bölgede örnek olabilecek, yeni Malkara şehirlerarası otogarı, Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın gayret ve çabaları ile ilçeye kazandırıldı. Eski otogarın ise ne yazıktır ki yetkililerce müdahale edilmemesi nedeniyle perişan halde bırakılmasına tanıklık ediyoruz.

Devrim gazetesi ilçe temsilciliği olarak eski otogarın perişan halini görüntüledik. Kullanım ömrünü tamamladıktan sonra ‘atık’ haline gelen kamyon, otobüs ve otomobil lastiklerinin kontrolsüz biçimde ve gelişigüzel alana bırakılması ise çok çirkin bir görüntü oluşturmakta hem de çevre kirliliğine neden olmaktadır. Tabiri caiz ise bu alan tam bir ‘lastik mezarlığına’ dönüşmüş diyebiliriz. Öte yandan, hele hele Allah korusun! olası bir yangında söz konusu bu atık lastiklerin tutuşması ise büyük felaketlere yol açabileceği de unutulmamalıdır.ESKİ

OTOGAR DÜKKANLARI DÖKÜLÜYOR!
Öte yandan, Malkara Belediyesi’nin eski otogar alanında önceki yıllar yaptırdığı dükkanların perişan halini de görüntüledik. Söz konusu bu dükkanlar tabiri caiz ise dökülüyor. Buradaki esnaf ise unutulmuş olsalar da, her şeye rağmen bu çirkin görüntü altında hizmet veriyor. Unutulmamalıdır ki, bu tür yerler ilçenin en göze batan yerleridir. “Belediye Başkanlığı ve yetkililer bir an önce burayı programa almalı ve yapılacak çalışmalarla bu çirkin görüntü ortadan kaldırılmalıdır” diyoruz.

Önder TABAK


 

Whatsapp
google_160x600