NAİM SÜLEYMANOĞLU’NUN ADI ERGENE’DE YAŞATILACAK

Ergene Belediyesi tarafından yapılan Kapalı Spor Salonu ve Naim Süleymanoğlu Spor Tesisleri’nin açılışı yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.
10.01.2018
544 kez okundu

Ergene Belediye Başkanlığı tarafından Velimeşe Mahallesi’nde yaptırılan Ergene Belediyesi Kapalı Spor Salonu ve Ergene Belediyesi Naim Süleymanoğlu Spor Tesisleri’nin açılışları yapıldı. Kapalı Spor Salonunda düzenlenen törende konuşan Ergene Belediyesi Başkanı Rasim Yüksel, Türkiye’de örnek belediyelerden biri olduklarını dile getirerek şu sözleri kaydetti: “Bizler daima doğrunun ve vatandaşın yanındayız.Görünen hizmetlerimiz var görünmeyen hizmetlerimiz var.Görünmeyen hizmetlerimiz;sağlık hizmetlerinde vatandaşı evden alıyoruz, tedavisini yaptırıp tekrar evine bırakıyoruz.Evde bakım hizmetlerimiz var.Biz belediyecilikte Türkiye’de örnek belediyelerdeniz.Bütün plan ve projelerimiz belediyenin resmi sitesinde mevcuttur.Bir de görülen hizmetlerimiz var. Sağlık Mahallesi Yeşiltepemizde yaklaşık 100 km taşıma suyu, 116 km de kanal bulunmaktadır.Bunun dışında yol çalışmaları da devam ediyor. Yeşiltepe’de yaklaşık 10 km yol yaptık.Çalışmalarımız devam edecek ve yapılmayacak yol kalmayacak.Ergene hizmet binamızın tapusunu aldık.Herkesin ortak hareket edebileceği Yeşiltepe Mahallesi’ne yapacağız.Projesi hazır, son rötuşları yapılıyor.En kısa zamanda vatandaşın hizmetine sunmak istiyoruz.”

PROJELERİMİZ DEVAM EDECEK
“Bugün bizim gurur günümüz. 10 Ocak İdareciler günü.Aynı zamanda benim doğum günüm.2 tane büyük projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu, gururunu sizlerle yaşıyoruz ve yaşamaya devam edeceğiz.Ben eski Velimeşe belediye başkanıyım.Ben belediyeyi devrederken 600 bin TL aldım. Ama Marmaracık Mahallesi’nde bir karış belediye yeri yok. Ulaş Mahallesi’nde 2 dönüm belediye yeri var.O yüzden arsa fakiriyiz.Arsalar hazinede.Hazineden tahsis alamıyoruz. Bugün kapalı pazar yerini yapmak istiyoruz fakat yer bulamıyoruz.Siyasilere bu konuda seslenmek istiyorum.Önümüzü açsınlar.Bizim projemiz hazır ve biz bunu hayata geçirmek istiyoruz.Siyasi büyüklerimizden destek bekliyoruz.Yeter ki bize yer tahsis etsinler, biz projeleri yapmaya hazırız.Vatandaşımız bize güveniyor ve inanıyor ve bizde vatandaşa hizmet için onları gerçekleştirmeye devam edeceğiz.Düğün salonu projelerimiz var. Esenler Mahallesi’nde 500 kişilik düğün salonu projemiz devam ediyor. Biz Büyükşehir başkanımızla gurur duyuyoruz.Eğitime çok büyük destekler veriyor.11 ilçeye 11 okul projesini hayata geçirdi. Atatürk ülkeyi gençlere emanet etti. Biz de gençlere her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.Bizler de eğitime elimizden gelen katkıyı vermeye çalışıyoruz. Yeşiltepe  Mahallesi’nde  100 öğrencilik kreş ihalesini yaptık ve temelini attık. Bu yıl projelerimiz devam edecek.Her mahallemiz için çalışmalarımız devam edecek.”
YAPTIKLARIMIZLA GURUR DUYUYORUZ
Düzenlen açılış töreninde konuşan Çorlu Belediyesi Başkanı Ünal Baysan da, yaptıkları yatırımlar ile gurur duyduklarını ve yapmaya da devam edeceklerini söyledi. Baysan, “Hep beraber bir şeyler yapıyoruz ve yapmaya da gayret ediyoruz. Bugün birçok yerde kapalı spor salonu, yüzme havuzu spor tesisleri devlet tarafından yapılıyor. Bizim Çorlu’da yıllar evvel bir kapalı spor salonu yapıldı ona da tadilat yapılmasına rağmen yine çatısı damlıyor. Çorlu Belediyesi olarak biz ilçemize yüzme havuzu, kapalı spor salonu yaptık. Rasim Yüksel de kendi halkı için kapalı spor salonu ve çok modern bir spor tesisi yaptı ve bu tesise de ufacık gövdesi ile Türk milletinin gururu olan Naim Süleymanoğlu’nun ismi verildi. Biz yaptıklarımızla gurur duyuyoruz, sizlerde belediye başkanlarınızla gurur duyun. Çocuklarımızı buraya getirerek kötü alışkanlıklardan kurtaracağız. Buraya gelen gençler toplum içinde dayanışmayı ve birbirlerine karşı sevgi ve saygıyı öğrenecekler. Bu sevgi daha sonra Ergene, Tekirdağ ve Türkiye sevgisine dönüşerek birlik ve beraberlik içerisinde mücadele edecekler. Ergene Belediyesi Başkanı Rasim Yüksel ve ekibini bu başarılı çalışmalarından dolayı kutluyorum” dedi.

ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Albayrak da yaptığı konuşmada şöyle dedi: “Sözlerime başlamadan önce tüm basınımızın zor şartlarda yağmur, çamur kar, sıcak demeden haber ulaşımını sağlayıp basın görevini yapan değerli gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum. Aynı zamanda 4 yıldır birlikte çalışmaktan mutlu olduğum Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in doğum gününü kutluyorum.Değerli arkadaşlar spor tesisleri yapmak ve o spor tesislerinde şampiyon sporcular yetiştirmek ve spora üst seviyede yatırımlar yapmak için Büyükşehir belediyemiz ve meclis üyelerimizle beraber çalışmalarımız devam etmektedir. Yüzme havuzları, kapalı spor salonları ve spor lisesi ve 11 ilçemizde halı saha açıyoruz.Yine kısa bir süre sonra Kapaklı’nın yarı olimpik yüzme havuzu projesini başlattık.Böyle projeleri yapmaya devam edeceğiz.Ergene’nin diğer belediyelere göre dezavantajı var.Çünkü dağınık ve yeni kurulmuş bir yer.Ama belediyemiz hiç zaman kaybetmeden çok yoğun çalışarak vatandaşa hizmet vermeye ve devam ediyor. Eğitim çalışmalarına her türlü katkıyı veriyoruz, eksikleri tamamlamaya çalışıyoruz. Okullarımızın içme suyu hatlarını ve su depolarını değiştirdik. Büyükşehir Belediyesi olarak hizmet etmeye devam edeceğiz. Şunu herkes bilsin ki tüm yatırımlarımızı hayata geçireceğiz. Çocuklarımızın ve torunlarımızın zahmet çekmeyeceği günler için çalışacağız. Kazanan Tekirdağ olacak, kazanan halkımız olacak” dedi.

HEM AĞLATTI HEM GÜLDÜRDÜ
Düzenlenen açılış törenine katılan Naim Süleymanoğlu’nun yakın dostu İsmail Karaca da, “Selam altın yürekliler. Bugün büyük bir spor adamı Naim Süleymanoğlu için burada buluştuk. Allah razı olsun belediye başkanımızdan. Bu bölgeye çok güzel bir eser bıraktılar. 50 gün önce bizi ağlatan Naim, bugün ismi ile bizi güldürüyor” dedi.
BABAM GİBİ SPORCULAR YETİŞİR
Son olarak konuşan Naim Süleymanoğlu’nun kızı Sezin Süleymanoğlu ise, “Bu güzel tesise babamın ismini verdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. İnşallah bu salondan babam gibi Türk şampiyonlar yetişir” dedi.
 
Tutku AKBAŞ