MÜZE TABELASI ALTIN RENKLİ PERDE İLE ÖRTÜLDÜ

Çorlu Belediyesi tarafından Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yılmaz Büyükerşen’den alınan balmumu heykellerin müze olacağı binanın ismi altın renkli perde ile kapatıldı.
11 07 2020
726 kez okundu

Son günlerde Çorlu’da çok fazla tartışma konusu olan ve hala belirsizliğini koruyan balmumu heykelleri Çorlu Tarihi Belediye Binası’nda sergilenecek. Henüz ne zaman sergileneceği ile ilgili tarih bilinmezken, binaya asılan tabela ise ekipler tarafından altın renkli perde ile örtüldü. Görüntüyü gören vatandaşlar, “Balmumu müzesinin ismi altın varaklı perde ile örtülmüş. İsmi gizlemek için mi yoksa daha çok dikkat çekmek için mi yapıldı bilemiyoruz.” şeklinde konuştu.

VATANDAŞLAR İSME TEPKİ GÖSTERDİ

Öte yandan müzenin ismi ile ilgili “Çorlu Belediyesi Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi” ismi sosyal medyada paylaşıldı. Paylaşımı gören vatandaşlar, “Tescilli tarihi Çorlu Belediyesi binasına bu isim nasıl verildi? Parasını verip aldığımız ürünlerin konulacağı yere satıcısının isminin verilmesi bir ilginç olmuş. Çorlu, Eskişehir belediyesine bağlanmış herhalde. Hani beraber yönetecektik? Müzenin açılması ve ismi için halka danışılmadı. Halkın talebi nedir sorulmadı. Bu para sonuçta bizim vergilerimizle ödendi.”dedi.

Tutku AKBAŞ

 


Firma Rehberi
Whatsapp
google_160x600