MUSA ÇİL

Efendim, bu gün sizlerle yine bir alıntıyı paylaşmak istiyorum.. Alıntım, emekli öğretmen ve gitar ustası Musa Çil kardeşimin bir paylaşımı..
26 12 2019
128 kez okundu
imbik@devrimgazetesi.com.tr

Bakın Musa ne paylaşmış:

Kullanmadığım bir kol saatim vardı, hiç kullanmadım; çarşıya çıkmışken ihtiyaç sahibi birine vereyim dedim, bir çift de bana küçük gelen kullanılmadık ayakkabım vardı torbamda; fakir görünümlü bir delikanlının yanına gittim, saatle ayakkabıyı gösterdim; “Bunlar bende fazlalık, hiç kullanmadım, çöpe atılmasın al kullan, sen de bir gün belki benim hatırımı sorar, yere düştüğümde kolumdan tutup kaldırırsın” dedim; delikanlı kızdı ve: "Allah’a şükür elim ayağım tutuyor, çalışır kendime alırım; ben dilenci değilim, sen git onları dilencilere ver” deyince; gözlerim doldu ve iki damla gözyaşım yanaklarımı ıslatıp aktı..

Küçüklüğümü hatırladım; ben hep çevremizdeki insanların bana yaptığı yardımlar sayesinde okudum, üstüme elbise verdiler kabul ettim, ayağıma ayakkabı verdiler, giydim; koluma saat verdiler kabul ettim; veren eller için Allaha gecelerce dualar ettim...

İpsalalı zenginlerden okumam için destek gördüm ki hâlâ kabirlerine gidip sessizce dualarını yaparım; bak şu delikanlının yaptığına, benim hediye ettiğim saati ve yepyeni ayakkabıları almayı gururuna yediremiyor ve beni azarlıyor; ne yapalım, öyle olsun bakalım !

Whatsapp
google_160x600