MUHTARLARIN SORUNLARI MASAYA YATIRILDI

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Nuran Uslu ve belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve basın mensupları ile Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nde kahvaltıda bir araya geldi.
05 08 2019
269 kez okundu

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğu, gerçekleştirdiği konuşmasında “Hem Ankara hem Keşan ayağında muhtarlarımızla bugün sorunlarını çözüm önerilerini ve kendi tavsiyelerini şehrimiz için masaya yatıracağız. Bugün kahvaltılı bir çalışma toplantısı yapıyoruz. Mahallelerimizin sorunları var, bunları dinleyeceğiz” dedi.
Daha sonra konuşan AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç’ da “Mahalle muhtarlarımızla Keşan’ın nasıl daha ileriye gidebileceğini tartışacağız. Keşan’daki eksiklerimizi görebiliyoruz ama muhtarlarımızın gözüyle daha aydınlık ve daha ileriye götürmemiz gerekiyor. O yüzden böyle güzel bir programla sevgili muhtarlarımızı dinleyelim istedik. Mahallelerimizin sorunlarını hızlı bir şekilde halletmek istiyoruz” şeklinde konuştu.


DEVLET KİMSENİN PARASININ ÜZERİNE YATMAZ
Kılınç’tan sonra konuşan AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’da öncelikle katılan tüm muhtarlara, ilçe başkanı ve yönetimi ile meclis üyelerine ve basına teşekkür ederek “Bildiğiniz gibi çok yoğun bir dönem geçirdik. Genel seçim ve ardından yerel seçimler hemen arkasından 23 Haziran’daki İstanbul seçimi  ve mecliste yoğun bir tempo ile çalıştık. Perşembe meclis çalışmalarına ara verildi. Tatil deniyor ama aslında tatil değil. Biliyorsunuz milletvekilliği sadece meclis çalışmaları değil. Bölgemize de dönmemiz gerekiyor, seçmenimizi ziyaret etmemiz gerekiyor. O anlamda tabi hepimiz bir anlamda ara vermesini ve kendi seçmenimiz ile buluşmak istedik. Bugün Keşan’dayız önümüzdeki günlerde de Edirne merkez olmak üzere tüm ilçelerde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Tarım Komisyonu üyesi olarak ayçiçek ödemeleri ile ilgili bir şeyler söylemek istiyorum. Basında ödemelerin geri kalan yüzde 30’unu ödemeyecekler diye açıklama yapanlar vardı. Devlet hiç kimsenin, milletinin parasının üstüne yatmaz. Nihayet daha önce sosyal medyadan da açıkladık. Sayın Cumhurbaşkanımız da Polatlı’daki Hasat Bayramı’nda açıklamıştı. Bölgemizdeki ayçiçeği desteklemelerinin yüzde 30’unu 6 Ağustos Salı günü ödüyoruz. AK Parti’nin emeklilere verdiği bin TL bayram ikramiyesi de 8 ve 9 Ağustos tarihlerinde emeklerimizin hesabında olacak ve ödenecek. Ben hayırlı olmasını, bereketli olmasını diliyorum. Herkese de şimdiden hayırlı bayramlar diliyorum, Rabbim nice bayramlara sağlık, sıhhat ve huzur içinde ermeye nasip etsin diyorum.


SORUNLARA ANKARA’DA ÇÖZÜM ARAYACAĞIM
Bildiğiniz gibi Keşan özeline dönersek Keşan’da AK Parti belediyesi var. Ben Keşanlılara bir kez daha teşekkür etmek istiyorum, istedik ki bize imkan verin biz de Keşan’a güzel işler yapalım. İnşallah Mustafa başkanım, teşkilatım ve muhtarlarımızla birlikte güzel işler yapacağız, tabi bunun da bir planlaması var. Ankara da takip etmemiz gereken işler var. Bugün burada muhtarlarımızla buluşarak sorunları dinlemeyi hedefledik. Bunlara hep birlikte çözüm arayacağız, Edirne ve tüm ilçelerimizin sorunlarını takip ederek Ankara’da çözüm yolları arayacağım” dedi.
Aksal ve Helvacıoğlu, kahvaltının ardından Keşan mahalle muhtarları ile görüş alışverişinde bulunarak mahallelerin genel ve yerel sorunlarını dinledi. Muhtarlar sırayla mahallelerinin sorunlarını dile getirdi.


DEVRİM

Whatsapp
google_160x600