MÜDÜRÜN KIZI, GENÇ YAŞTA FABRİKATÖR OLDU

Ergene Derin Deşarj AŞ Genel Müdürü, Tekirdağ eski Çevre Müdürü Mehmet Ceyhan’ın kızı Esra Ceyhan genç yaşına rağmen inanılmaz bir başarıya imza atarak Türkiye’de belli sayıda bulunan kimyasal atık plastik geri dönüşüm fabrikasının sahibi oldu.
13 01 2020
837 kez okundu

Ergene Derin Deşarj AŞ Genel Müdürü, Tekirdağ eski Çevre Müdürü Mehmet Ceyhan’ın kızı Esra Ceyhan, az sayıda geri dönüşüm fabrikalarının sahip olduğu ruhsatlı fabrikayı ise kısa bir süre önce ortağı AK Parti Eski Milletvekili Metin Akgün’ün damadı Gökhan Diktaş’a sattı. 24 yaşındaki çevre mühendisi Ceyhan, fabrikadaki hisselerini devrederek hayatına başka bir sektörde iş kadını olarak devam etme kararı aldı.
BAŞARI MERDİVENLERİNİ HIZLA TIRMANDI
Ergene Derin Deşarj AŞ Genel Müdürü, Tekirdağ eski Çevre İl Müdürü Mehmet Ceyhan’ın ve İlim Yayma Tekirdağ Kız Konuk Evi Müdürü Meral Ceyhan’ın çevre mühendisi kızları Esra Ceyhan kısa sürede başarılı iş hayatı ile parmak ısırttı. Şanslı çevre mühendisi Ceyhan, AK Parti Eski Milletvekili Metin Akgün’ün damadı Gökhan Diktaş ile ortak, Ergene ilçesi Marmaracık Mahallesi’nde deri OSB’de kimyasal plastiklerin geri dönüşümünü sağlayan devasa bir fabrika kurdu. Türkiye’de belli sayıda bulunan fabrikada kimyasalların taşındığı plastik kutu ve variller yıkanarak geri dönüşüme kazandırılıyor. Fabrika işlem hacmi bakımında Türkiye’nin en büyük tesislerinden biri.


HİSSELERİNİ MİLLETVEKİLİNİN DAMADINA DEVRETTİ
Ceyhan, kısa sürede fabrikaya iyi bir ivme kazandırarak fabrikadaki hisselerini AK Parti Tekirdağ eski Milletvekili Metin Akgün’ün damadı Gökhan Diktaş’a yüksek bir karla devretti. Sorularımızı yanıtlayan Diktaş ise fabrikayı ortak olarak kurduklarını ortağı Esra Ceyhan’ın hisselerini kendilerine sattığını kaydetti.
YÜKSELİŞİ İLE PARMAK ISIRTTI
Yıldız Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği’nden mezun olan Esra Ceyhan’ın kısa sürede fabrika sahibi olup yüksek bir karla fabrikayı sattığı öğrenildi. Türkiye’de sayılı ruhsata sahip fabrikalardan birinin ortaklığını yapan Ceyhan’ın babası Ergene Derin Deşarj AŞ Genel Müdürü, Tekirdağ eski Çevre İl Müdürü Mehmet Ceyhan, annesi ise İlim Yayma Tekirdağ Kız Konuk Evi Müdürü Meral Ceyhan. Esra Ceyhan’ın yaşıtlarının aksine genç yaşına rağmen fabrikatör olup işlerini geliştirmesi gözleri bu yöne çevirdi.


Levent SİLİSTRE

Whatsapp
google_160x600