MİNİK GÜREŞÇİLERDEN BÜYÜK BAŞARI

Trakya Birlik Spor Kulübü minik güreşçileri 3. Uluslararası Belediye Başkanlığı Kupası Minik Erkekler Serbest Güreş Turnuvasında ilke imza attı.
28.11.2018
245 kez okundu

23-24 Kasım 2018 tarihleri arasında Bulgaristan’ın Stara Zagora kentinde yapılan 3.Uluslararası Belediye Başkanlığı Kupası Minik Erkekler Serbest Güreş Turnuvasında, Trakya Birlik Spor Kulübü düzenlenen turnuvaya katılan rakiplerini mağlup ederek Şampiyonluğa ulaştı ve bir ilke imza attı.
ŞAMPİYONDA ALINAN MÜSABAKA SONUÇLARI
Trakya Birlik Spor Kulübü, Bulgaristan Burgas Güreş Kulübü ile yaptığı maçı 8-2, Beroe Stara Zagora Güreş Kulübü ile yaptığı maçı 6-4, Razgrad Güreş Kulübü ile yaptığı maçı 8-2 ve Sliven Güreş Kulübü ile yaptığı maçı 7-3 kazanarak rakiplerine puan kaptırmadı.
OLUŞAN TAKIM SIRALAMASI
1. Trakya Birlik Spor Kulübü: 8 Puan
2. Beroe Stara Zagora Güreş Kulübü: 6 Puan
3. Sliven Gürel Kulübü: 3 Puan
4. Bulgaristasn Burgas Güreş Kulübü: 3 Puan
5. Razgrad Güreş Kulübü: 0 Puan

Trakya Birlik Spor Kulübü Takım kadrosunda 38 kiloda Gökay Can Ergül ve Arda Serbest, 41 kiloda Birtan Ergin ve Ersin Eren Avcıl, 44 kiloda Yunus Atalay, 48 kiloda Emre Atalay, 52 kiloda Metin Karabıyık, 57 kiloda Tunay Recep Ördek, 62 kiloda Sevban Yahşi, 68 kiloda Ahmet Can Karakurt, 75 kiloda Tuğberk Koç ve 85 kiloda Hasan Bostancı yer aldı.
AMACIMIZ LİGDE KALICI OLMAK
Konu ile ilgili açıklamada bulunan Trakya Birlik Spor Kulübü Başkan Önder Yücel, “Bildiğiniz üzere Trakya Birlik Spor Kulübü olarak alt yapıya oldukça önem veriyoruz. Bu tarz şampiyonalarda sporcularımız farklı ülkelerden farklı sporcular ile müsabaka yapma imkanı buluyor ve tecrübe kazanıyorlar. Büyük Erkekler Serbest Güreş Ligi’nde Trakya’yı temsil eden tek takımız ve alt yapı destekli çıktığımız lig karşılaşmalarında hedefimiz ilk senemizde ligde kalmayı garantilemek ve Süper Lig’de kalıcı olabilmek. Trakya Birlik Spor Kulübü’nden maddi ve manevi desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen’e, Trakya Birlik Yönetim Kurulu üyelerine ve Trakya Birlik Genel Müdürü Hakan Çalen’e teşekkür ederim” dedi.
Onur ŞEKER