MİLLETİN DERDİYLE DERTLENMEYECEKSEK NEDEN O KOLTUKLARDA OTURUYORUZ?

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Çorlu Belediyesi’nde gerçekleşen Mayıs ayı olağan toplantısına, Süleymanpaşa’da çift yöne dönüştürülmesi beklenen Hükümet caddesi düzenlemesi talebi damgasını vurdu.
09.05.2019
920 kez okundu

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi, Mayıs ayı olağan toplantısını Çorlu Belediyesi’nde gerçekleştirdi.  11 İlçe belediye başkanının tamamının katılımıyla, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak başkanlığında yapılan toplantıda, 60’a yakın gündem maddesi görüşüldü. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın “Önümüzdeki ay meclis gündemine alalım” dediği talebi eleştiren Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Sezonda çarşı trafiğini rahatlatalım istedik. Vatandaşımıza sözümüz var. Ben yapmadım sen hiç yapamazsın zihniyetiyle karşı karşıyayız. Kadir başkan konuyu 1 ay daha salladı. Milletin derdiyle dertlenmeyeceksek neden o koltuklarda oturuyoruz.” diye konuştu. 


HÜKÜMET CADDESİ TRAFİK DÜZENLEMESİ GÖRÜŞMESİ HAZİRAN’A ERTELENDİ
Toplantıda söz alan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, ilçenin Hükümet caddesindeki tek yönlü trafik düzenlemesinin çift yönlü sağlanması talebinin gündeme alınması talebinde bulundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak, Yüksel’in talebini önümüzdeki ay yapılacak Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında gündeme alınacağını söyledi.
VATANDAŞLARIMIZA SÖZÜMÜZ VAR
Yüksel, toplantının ardından çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gazetecilerin, Hükümet caddesindeki trafik düzenlemesine ilişkin görüşmenin ertelenmesiyle ilgili görüşünü sorduğu Yüksel, “Hükümet Caddesinin trafik sorunu var. Bizim bir tek ana caddemiz var ve bu caddemizde trafik düzenlemesi yapabilmemiz için de acilen otopark ihtiyacımızı gidermemiz gerekiyor. Biz Sayın Kadir Albayrak’a, siz bize okul bahçelerini verin. Okul yapana kadar biz buraları otopark olarak kullanalım. Biz de size elimizdeki atıl kalmış arsaları verelim. Takas yapalım dedik. Sezon açılıyor, trafik rahatlasın istedik. Kadir başkan 1 ay daha salladı şimdi. Bu milletin derdiyle dertlenmeyeceksek niye o koltuklarda oturuyoruz? Biz çarşı trafiğini çift yöne çevirmeye uğraşıyoruz. Vatandaşımıza sözümüz var. Ancak ben yapamadım sen hiç yapamazsın zihniyetiyle karşı karşıyayız.”dedi.
DEVASA BÜTÇENİN NASIL KULLANILDIĞINA BAKACAĞIZ
“Biz AK Parti’nin ‘Gönül Belediyeciliği’ni tüm Tekirdağ’a kazandırmak istiyoruz.” diyen Yüksel, “Önümüzdeki dönemde belediyelere ayrılan pay belirlenirken AK Partili, CHP’li diye ayrılıyor mu bakacağız. Bu dönem o 1,5 katrilyonluk devasa bütçe ilçe belediyelerine ne kadar eşit pay ediliyor mu buna bakacağız.”dedi.
BELEDİYEYİ NEREDEN NEREYE GETİRDİK 3 AYDA BİR KAMUOYU İLE PAYLAŞACAĞIZ
Yüksel, Süleymanpaşa Belediyesi’nin geçtiğimiz günlerde açıkladığı 65 milyon TL’lik borcuyla ilgili olarak “Eski belediye başkanımız belediyenin borcunu 31 milyon TL olarak açıklamıştı. Şu anda belediye bütçesi, aylık yatırım kalemleri hariç 1 milyon 150 bin TL açık veriyor. Bundan sonra her 3 ay veya 6 aylık periyotlarda belediyeyi nereden aldık, nereye getirdik diye yaptıklarımızı kamuoyuyla paylaşacağız. Halkımızın şeffaf bir belediyecilik yönetimine ihtiyacı var, biz bunu sergilemeye çalışıyoruz.”dedi.


Tutku AKBAŞ