MİLLET DEĞİL, HAFRİYAT BAHÇESİ

2012 yılında boşaltılan eski Devlet Hastanesi arsasının Millet Bahçesi olması beklenirken, ‘Çöp Dökmek Yasaktır’ tabelası kondu. Şehrin merkezindeki bir noktaya duyarsız kalan yetkililer ise inşaat molozlarını bile kaldırmaktan aciz olduklarını bir kez daha ortaya koydular.
15 02 2020
2221 kez okundu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Çorlu ziyareti sonrasında yıkım işlemleri başlatılan Eski Çorlu Devlet Hastanesinin yıkım işlemlerinin tamamlanmasının ardından henüz net bir adım daha atılmadı. Geçen yılların ardından boş bir şekilde duran bölgede ‘Çöp Dökmek Yasaktır’ tabelasına aldırış etmeyen duyarsız vatandaşlar inşaat atıklarını döküyor. Çevreye zarar veren bu kişilere ceza kesilmesini isteyen vatandaşlar, “Denetimsizlik nedeniyle buraya hafriyat atıklarının dökülmesi ile çöplüğe döndü. Buraya zarar verenler bulunup, cezalandırılmalı. Yetkililerin bu manzaraya seyirci kalmamasını istiyoruz” diye tepki gösterdi.MİLLET BAHÇESİ OLACAKTI!
Yıllardan bu yana boş durumdaki arsaya herhangi bir şey yapılmaması ve Çorlu’ya sürekli olarak Millet bahçesi müjdesinin verilmesi de artık tepkilere neden oluyor. Şimdiye kadar Millet bahçesi ile ilgili herhangi bir projenin kamuoyu ile paylaşılmaması ve şuana kadar bir çalışmanın başlatılmaması Çorlu’da yaşayan pek çok kişinin tepkisine neden olurken arsanın boş halde durmasına da bir anlam verilemiyor. Siyasi parti temsilcilerinin ya da milletvekillerinin Çorlu’ya yapılacak Millet Bahçesi ile ilgili suskunluklarını koruması dikkat çekiyor.
DUYARSIZLIK VE VURDUMDUYMAZLIK
Şehrin merkezi bir noktasında hatta en güzel yerlerinden birisi olan eski Devlet Hastanesi bahçesinin aylardan bu yana moloz yığınları ve hafriyat atıklarının gelişigüzel bir şekilde bulunması vatandaşların tepkisine neden oluyor. Çorlu’da buna yetkililerin neden duyarsız kaldığını soran vatandaşlar; “Şehrin göbeğinde bunu kimse görmüyor mu? Molozlar koca alanda saçılı şekilde duruyor. Birde çöp dökmek yasaktır tabelası konmuş. Bu kadar duyarsızlık ve vurdumduymazlık olmaz. Çorlu’nun merkezinde böyle güzel bir yerin bu şekilde durmasını ayıplıyoruz” şeklinde konuştular.ÇORLU BELEDİYESİ TEMİZLEMEKTEN ACİZ
Millet bahçesi olacak alanın temizliğini dahi yapamayan Çorlu Belediyesi’nin kamu binalarına talip olması ayrı bir tartışma konusu olurken şehrin merkezi noktasındaki arsadan hafriyat ve inşaat atıklarını bile temizlemekten aciz olmaları dikkat çekiyor. Hem görüntü kirliliği hem de çevre kirliliği yaratan inşaat molozlarını Çorlu Belediyesi’nin uzun süreden bu yana temizlememesi ise dikkat çekiyor. İnşaat molozlarını temizlemek için neyi ve kimi bekledikleri ise merak konusu oluyor.


Levent SİLİSTRE

Whatsapp
google_160x600