‘MİLLET AK PARTİ’NİN HATALARININ FATURASINI ÖDEMEKTEN BIKTI’

Malkara Belediye Başkanlığı’nca düzenlenen Basın Mensupları İftar Yemeğinde yazılı açıklamada bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, AK Parti döneminde ekonomide üst üste yapılan hataların faturasını milletin işsizlik, hayat pahalılığı, gelirde azalma ve faizlerde artış olarak ödediğini belirterek, “Millet AK Parti’nin hatalarının faturasını ödemekten bıktı. 24 Haziran’da milletimiz bu metal yorgunu iktidara artık tamam diyecek” dedi.
12.06.2018
330 kez okundu

Ekonomi ve siyasetteki son gelişmeleri değerlendiren Öztrak açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “AK Parti, dışarıdan aldığı borcu ekonominin dayanıklılığını ve küresel piyasalarda yarışma gücünü artıracak şekilde kullanılabilecekken, betona yatırdı.”
VATANDAŞ FAİZ LOBİLERİNİN İNSAFINA KALDI
“Ülkeyi tek adamlık ihtirasına teslim ettiklerinden beri vatandaşın geliri sürekli geriliyor. Vatandaşımız borcun, hayat pahalılığının, işsizliğin altında ezilirken, geliri artmazken mevcut iktidar hala çıkıp ekonomi masalları anlatıyor. Yapılan her hatayla vatandaşın mutfağındaki yangın büyüyor. Vatandaş faiz lobilerinin insafına terk edildi. Millet artık yapılan hataların faturasını ödemekten bıktı. 24 Haziran’da milletimiz artık ‘tamam’ diyecek. Türkiye’de mevcut iktidar, kendi ifadesiyle metal yorgunudur. İktidarın artık gitmesi gerekiyor. 15 Temmuz hain darbe girişimini kurmak istedikleri tek adam parti devleti düzeni için fırsat olarak gördüler.”
İLK İŞİMİZ OHAL’I KALDIRMAK OLACAK
“En kısa sürede kaldırılacağı sözüyle getirilen OHAL o gün bu gündür devam ediyor. Seçimden sonra OHAL’ı kaldırabilecekleri açıklamaları yapıyorlar. Neden hemen kaldırmıyorsunuz? İktidara geldiğimizde yapacağımız ilk iş OHAL’i kaldırmaktır. Hukukun üstünlüğünü yeniden tesis etmektir. Türkiye’nin ekonomik sorunlarının temelinde yatan en önemli neden, tek adam yönetimidir.”
CHP’NİN VAATLERİ
“Toplumun değişik kesimlerini rahatlatacak vaatlerimiz var. Çiftçimizin tarımda kullandığı mazotu 3 TL yapacağız. Asgari ücretten vergi almayacağız, asgari ücreti 2 bin 200 TL’ye çıkaracağız. Emeklilere, Ramazan ve Kurban Bayramlarında birer maaş ikramiye vereceğiz. Esnafa yıllık ödediği vergi prim miktarı kadar sıfır faizli kredi kullandıracağız. Çiftçilerimizin Tarımsal Kredi borçlarının faizini sileceğiz.”
TEKİRDAĞ İKTİDAR TARAFINDAN CEZALANDIRILIYOR
Öztrak açıklamasının devamında “Siyasetin amacı vatandaşa hizmet etmektir. Siyasette partiler arasında rekabet olur ama bizlerin önceliği Tekirdağ ve Tekirdağlı hemşehrilerimiz olmalı. Vergi ödemede her zaman ilk 10 il arasında bulunan Tekirdağ’ımız Ankara tarafından yani merkezi yönetimden yapılan yatırımlarda ödediği verginin karşılığını alamıyor. Biz istiyoruz ki iktidar muhalefet el ele versin, her biri kendi alanında olan konularda gayret göstersin, Tekirdağ’a hizmet edelim” ifadelerine yer verdi.
Önder TABAK