‘MEVLİT KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN’

Çorlu Müftüsü Mevlüt Haliloğlu; “Mevlit kandili Peygamberimizin dünyaya teşriflerinin yıl dönümdür. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) peygamberler halkasının sonuncusudur” dedi.
27 10 2020
418 kez okundu

Çorlu Müftüsü Haliloğlu; “Çarşamba’yı Perşembe’ye bağlayan gece mevlit kandilidir. Mevlit kandiliniz mübarek olsun. Mevlit kandili Peygamberimizin dünyaya teşriflerinin yıl dönümdür.”

PEYGAMBER YÜCE ŞAHSİYETLERDİR

Haliloğlu; “Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) peygamberler halkasının sonuncusudur. Allah ilk insan topluluğunun oluşmasından itibaren insanlara yol gösterici peygamberler göndermiştir. Peygamberlerin ilki Hz. Adem, sonuncusu Hz. Muhammed. Peygamber insanların kendileri ile çevresi ve Allah ile ilişkilerini düzelten, barışık bir hayat yaşaması için güzellikleri anlatan yüce şahsiyetlerdir.”

HZ. MUHAMMED BİR ÖRNEK, BİR REHBERDİR

Haliloğlu; “Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)  bütün peygamberlerin mesajını insanlara ileten bir şahsiyettir. Hz. Muhammed’in (S.A.V) dünyaya teşrifleri Müslümanlar için son derece önemlidir. Çünkü Peygamberimiz her kesimden her çağdan insanlar için bir örnektir bir rehberdir. Peygamberimiz Kur’an-ı Kerim’in belleğidir. O bakımdan Peygamberimiz Hz. Muhammed’in insanlara getirdiği evrensel mesajın kadın erkek genç ihtiyar her meslek ve meşrepten insana anlatmak maksadı ile Peygamberimiz dünyaya teşriflerinin yıl dönümü olan mevlidi nebi haftasında geçtiğimiz yıllarda çeşitli etkinlikler yapılıyordu. Ama bu yıl bu salgın hastalık dolayısıyla pek çok faaliyetimizi dijital ortamda gerçekleştireceğiz.”

MEVLİT PROGRAMINI İCRA EDECEĞİZ

Haliloğlu; “Camilerimizde mevlit kandili fiziki mesafeye uyarak idrak edilecek. Mevlit kandil gecesinde Çarşambayı Perşembeye bağlayan gece tüm camilerimizde akşam ile yatsı namazı arasında mevlit programları olacak. Çorlu’da Süleymaniye Camii’nde akşam ile yatsı namazı arasında mevlit programını icra edeceğiz. Bunun dışında hafta boyunca şahsım ve vaiz hocalarımız tarafından konferanslar verilecek. Kuran kurslarımızda çeşitli etkinlikler yapılacak. Diyanet İşleri Başkanlığımız mevlidi nebi haftasında her sene bir konu üzerinde duruyordu. Bu yılda ana tema Hz. Peygamber ve çocuktur.” dedi.

Göksel GÜRSOY

Firma Rehberi
Whatsapp
google_160x600