MEVLİT KANDİLİ PROGRAMI DÜZENLEDİ

Hazreti Muhammed´in dünyaya geldiği gün olarak düzenlenen Mevlit Kandili dolayısıyla vatandaşlar, Süleymaniye Camiine akın etti.
29 10 2020
262 kez okundu

Mevlit Kandili dolayısıyla Süleymaniye Camiinde düzenlenen programa, Çorlu Müftüsü Mevlüt Haliloğlu ve vatandaşlar katıldı.
SOSYAL MESAFEYE UYULDU
Sosyal mesafe kurallarına uyularak düzenlenen Mevlit Kandili programında konuşan Çorlu Müftüsü Mevlüt Haliloğlu; “Allah insanı diğer varlıklardan üstün yaratmıştır. Allah insanı Dünya’da ve ahirette mutlu olmasını istemektedir. İşte bu sebepten insan topluluğunun oluşmasından itibaren insanlara yol gösterici peygamberler göndermiştir. Bu peygamberler halkasının ilki Hz. Adem sonuncusu Hz. Muhammet Mustafa’dır. (S.A.V) Kuranı kerimde ismi zikredilen 25 peygamber vardır. Ama sayı belirtilmemektedir. Her bir topluluğa bir peygamber gönderilmiştir. Hadislerden 124 bin gibi rakamlarla ifade edilen peygamberin geldiği bildirilmektedir. Ve son peygamber sevgililer sevgilisi Hz. Muhammet Mustafa’dır.” Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Mevlid-i Şerif okunması ve duaların edilmesinin ardından kılınan yatsı namazıyla sona erdi.Göksel GÜRSOY

Firma Rehberi
Whatsapp
google_160x600