MESTAN ÖZCAN ÇORLU’YA MÜJDELERLE GELDİ

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan ve Çorlu İlçe Başkanı Yavuz Uylaş, Çorlu Gazeteciler Derneğini ziyaret ederek basın mensupları ile bir araya geldi.
21 01 2020
964 kez okundu

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, ilçe ziyaretleri kapsamında geldiği Çorlu’da İlçe Başkanı Yavuz Uylaş, Kadın Kolları Başkanı Vijdan Yılmaz ve Gençlik Kolları Başkanı Sebahattin Birsöz ile beraber Gazeteciler Derneği Başkanı Levent Silistre ve dernek üyeleri ile bir araya geldi. Özcan, “Basın toplantısı yapmaktan ziyade basın mensuplarını ziyaret edelim dedik. Hem ilçemizde esnafımızı hem de basın mensuplarımızla görüşerek sorunları yakından görüp dinlemek istedik. 2023 yılına çok az bir süre kaldı. Takip sorgulayacağız. Bu şehri gelişmiş şehirler haline getirmemiz lazım. Bunlara odaklanmamız gerekiyor. Biz artık hizmet bekliyoruz” dedi.

DEVLET HASTANESİ ARAŞTIRMA HASTANESİ OLACAK

Özcan, “Sağlık Bakanlığı, daha önce köyden mahalleye dönen bölgelerde bulunan sağlık evlerini yeniden açma kararı aldı. Sağlık İl Müdürlüğümüz 150-200 civarında sağlık personeli alacak. Köyden dönen mahallelere sağlık evleri Mart-Nisan ayında gelecek. Bunları bir an evvele yapmamız gerekiyor. Sağlık Bakanlığı bu konuda hastanelerin yoğunluğunu da azaltmayı hedefliyor. Vatandaşın bir yeri ağrıyor, kalp ile ilgili randevu alıyor ama mide ile ilgili sorunu çıkıyor. Kalpten randevu aldığı için kalp ile ilgili sıkıntısı olana randevu verilemiyor. Bunun önüne geçmek için vatandaşı eğitmemiz lazım. Allah kısmet ederse Sağlık Bakanlığı yönetmelik ile ilgili değişiklik yapacak ve Çorlu Devlet Hastanemiz araştırma hastanesine dönüşecek. Kısmetse 2020 yılı içinde belki de 1-2 ay içinde netlik kazanacak” diye konuştu.

Tutku AKBAŞ

 

Whatsapp
google_160x600