MESLEKTE 25. YILINI DOLDURAN VE YENİ GÖREVE BAŞLAYAN PERSONELE BELGE VERİLDİ

Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı ve Çorlu Adalet Komisyonu tarafından meslekte 25. Yılını dolduran ve görevlerine yeni başlayan personellere belgeleri düzenlenen törenle takdim edildi.
12.04.2019
836 kez okundu

Çorlu ve çevre ilçelerde görevli adliye personeline, Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı ve Çorlu Adalet Komisyonu tarafından meslekte 25. Yılını dolduran ve görevlerine yeni başlayan personellere belgeleri düzenlenen törenle takdim edildi. Çorlu Adliye Sarayı Konferans Salonu’nda düzenlenen tören, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından söz alan Çorlu Cumhuriyet Başsavcısı Murat Yiğiter, göreve yeni başlayan ve meslekte 25. Yılını dolduran personeline görevlerinde başarılar dileyerek tebrik etti. Yiğiter, “25 yıl gibi uzunca bir süreyi adliye camiasında görevlerinizi tamamlamanızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Bu süre içinde gayretli ve yoğun mesai ortamında vermiş olduğunuz emekler için hepinize teşekkür ediyorum. Tecrübelerinizi adliyemizde görevlerine yeni başlayan personelimize de aktarmanızı bekliyorum. 2018 yılında düzenlenen sınavlar neticesinde devlet memurlarına atanarak görevlerine başlayan personellerimizin görevlerinde başarılar diliyorum. Bu uzun yolda görevlerinin yerine getirdiği sorumluluğu kaybetmeksizin devletimize, milletimize hizmet etmenizi, Türkiye Cumhuriyeti’ne yararlı işlere imza atacağınıza yürekten inanıyorum.”dedi.


SİZLERLE GURUR DUYUYORUM
Çorlu Adalet Komisyonu Başkanı Kadriye Atalay Kahraman da personelini tebrik ederek, “Mesleğe yıllarını vermiş ve yeni başlayan personellerimiz bugün bir arada. Bu iş gerçekten zor. Bizler mesai mefhumu gözetmeyiz. Bu süreçte gördüğüm kadarıyla hepinizin elinden geleni fazlasıyla yaptığınız için Adalet Komisyonu Başkanı olarak sizlerle gurur duyuyorum.”dedi.


BELGELERİ TAKDİM EDİLDİ
Yapılan konuşmaların ardından meslekte 25. Yılını dolduran ve göreve yeni başlayan personele belgeleri Çorlu Cumhuriyet Başsavcısı Murat Yiğiter, Adalet Komisyonu Başkanı Kadriye Atalay Kahraman ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mehmet Serhat Avcı tarafından takdim edildi. Daha sonra günün anısına hatıra fotoğrafı çektirilerek düzenlenen kokteylin ardından tören sona erdi.


Tutku AKBAŞ