MECLİSİ MASKEYLE YAPTILAR

Başkan Ahmet Sarıkurt ve Belediye Meclis Üyeleri, Çorlu Belediyesi Kasım ayı olağan meclis toplantısında ‘Maskeni tak, lösemili çocuklara umut ol!’ kampanyasına destek olmak için maske taktı.
08.11.2018
259 kez okundu

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası'nda kamuoyunun dikkatini çekmek amacıyla başlatılan ‘Maskeni tak, lösemili çocuklara umut ol!’ kampanyasına destek veren Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ile Belediye Meclis Üyeleri, Çorlu Belediyesi Kasım ayı olağan meclis toplantısına maske ile katıldılar.
Başkan Sarıkurt, konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: "2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası'nda bizler de Çorlu Belediyesi olarak lösemi hastalığına dikkat çekmek ve löseminin bulaşıcı bir hastalık olmadığını, tedavi edilebilir olduğunu; bu hastalıkla mücadele eden kardeşlerimizin sevgiye, iyiliğe, en önemlisi morale ihtiyaçları olduğunu hatırlatmak için ‘Maskeni tak, lösemili çocuklara umut ol!’ kampanyasına katılıyoruz.
Unutmamak gerekir ki lösemi, her çocuğun başına gelebilecek bir hastalık ama önemli olan tedavi edilebilir bir hastalık olması. Lösemili çocuklarımıza bu zorlu yaşam mücadelelerinde destek olmak, onların minik yüreklerine sevinç ve umut vermek için biz de kampanyaya katılıyoruz ve herkesi duyarlı, bilinçli olmaya davet ediyoruz."


MECLİS TOPLANTISI DETAYLARI
Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’un başkanlığında Çorlu Belediyesi Meclis Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Kasım ayı meclisinde alınan kararlar şu şekilde oldu: 2017 yılı Sayıştay Denetim Raporunun meclisin bilgisine sunuldu. Kadro derece ve unvan değişikliği konusunun görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. Çorlu Belediyesi mülkiyetindeki Seymen Mahallesi 116 ada 94 parsel no’lu mezarlık alanı olarak düzenlenmiş taşınmazın Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne devri hususunun görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. Çorlu Seyyar Esnaf ve Pazarcılar Odası ile Belediye arasında ortak proje yapılması için Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’a yetki verilmesi oy birliğiyle kabul edildi. Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu Meclis Üyesi Değer Kara tarafından okundu ve rapor oy birliğiyle kabul edildi. Cadde ve Sokak İsimleri Tespit Komisyon Raporu görüşüldü. İçkili Yer Bölgesi Tespit Komisyon Raporu maddeleri Meclis Üyesi Hülya Perin tarafından okundu ve tek tek oylandı ve rapor oy çokluğuyla kabul edildi. İmar Komisyonu Raporu Meclis Üyesi Cihan Kaygusuzoğlu tarafından okundu ve rapor oy birliğiyle kabul edildi.
OTOPARK YÖNETMELİĞİ İMAR KOMİSYONUNA HAVALE EDİLDİ
Meclis başlangıcında oy birliğiyle gündeme alınan, otopark yönetmeliği ile ilgili dilekçe oy birliğiyle İmar Komisyonuna havale edildi. Meclis oturumuna verilen 10 dakikada İmar Komisyonu’nda görüşülen rapor Meclis Üyesi Cihan Kaygusuzoğlu tarafından okundu ve oy birliğiyle kabul edildi.
Tutku AKBAŞ