‘MARMARAEREĞLİSİ ÖNÜMÜZDEKİ YAZA BAMBAŞKA OLACAK’

Devrim Web TV’de Aysel Güneş’in sunduğu ‘Gündem Özel’ programına katılarak soruları yanıtlayan Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, “DSP ile yapabileceğimiz hizmetleri bugüne kadar yaptık. Bunun daha iyisini yapabilmek ve hükümetle bir olabilmek için DSP’den istifa ederek AK Parti’ye geçtik” dedi.
22 09 2020
786 kez okundu

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata; “Son günlerde gündeme getirilen DSP ile imzaladığım sözleşmenin bir bağlayıcılığının olmadığını kaydeden Ata; “Vatandaşın yüzde 90’nı memnun yüzde 10’u da tepki gösterdi. DSP İl ve İlçe başkanları da kendilerine göre tepkileri var. Diyorlar ki ‘AK Parti’den atılmış kenarda bulmuşlar’ beni. Kenarda beni buldularsa başka birini daha bulsunlar çıkarsınlar. Daha önceki dönemde aldıkları 87 oy. Bu seçimde vatandaş beni seçti. Seçime DSP çatısı altında girdik ama sonuçta bağımsız olarak da girsek aynı oyu alacaktık. Ayrıca benim AK Parti’ye geçmem ile 4 meclis üyesi arkadaşımda buraya geçecek.” dedi.
DESTEK GÖREMEDİK
Ata; açıklamasında şu ifadelere yar verdi: “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinden destek göremedik. Bizleri ayırdılar demek istemiyoruz, önceki 5 yılda da belediye CHP’liydi. O dönemde de yapılan pek bir şey yok. Büyükşehrin Marmaraereğli’sine yaptığı hizmetlerden biri olan otogar projesi başladığı gibi duruyor. Prestij Caddesi parası hazır bankada dediler kâğıt üstünde kaldı. Yani bize yapılan bir hizmet yok. Bir tek hizmet yazın yaptıkları sahilde ki kum temizliği.”
HİZMETLERİ 2’YE 3’E KATLAMAMIZ LAZIM
“Belediye seçimlerini kazandıktan sonra AK Parti 10 gün sonra bana ‘siz zaten bizim evladımızsınız. Yerinize dönün’ diye çağrıda bulundular ve kısmet bu günlereymiş. Bir bakıma da belki böylesi daha hayırlı oldu. Kendi yapabildiğimizi şimdiye kadar gösterdik bundan sonrada hizmetleri 2’ye 3’e katlamamız lazım ki AK Parti’ye geçmemizin bir anlamı olsun. Bizim bu yıl yaptığımız 330 bin metre kare beton ve asfalt yol yaptık. Bunu önümüzde ki senelerde 900 bin metre kareye çıkarmamız lazım. Yoksa eskisi kadar bir iş yaparsak bir anlamı kalmaz.”
TESKİ’NİN HALİ MEYDANDA
“Yol çalışmalarımız devam ediyor. Alt yapı TESKİ’de ve burada yaşayan vatandaşlar talep ediyor bunu. TESKİ’nin hali meydanda. İnşallah biz alt yapı işini başka yoldan çözmeye çalışacağız. TESKİ alt yapıyı yapacak durumda değil. Hükümetin desteği ile beraber kendi başımızın çaresine bakacağız.”
MİLLET BAHÇESİ YAPACAĞIZ
“Sahil güvenliğin olduğu 110 bin metre kare alan var. Bu alanı devir alarak buraya millet bahçesi yapacağız” diyen Ata; “Daha sonra askeri birliğin olduğu alanı da talep ettik. 1,5 yıl içinde Marmara Ereğlisi çok değişmiş olacak. Bunun yanında Sultanköy sahili düzenlenecek. Yeniçiftlik sahilinde yürüme yolları yapılacak. Ayrıca Yeniçiftliğin acil olarak altyapıya ihtiyacı var."  ifadelerini kullandı.
İŞ BAŞA DÜŞECEK
Ata; “Marmaraereğlisi’nin tarihi eserleri çok. Antik tiyatro ve bazilika var. Tarihi eserlerin gün yüzüne çıkabilmesi için prestij caddesinin yapılması lazım. Tarihi eserler şuan yolun altında. Prestij caddesine başlıyoruz dediler ama 1,5 yıl oldu ve ortada hala bir şey yok. Böyle giderse oda yapılmayacak. Ve iş başa düşecek.” dedi.
DESTEK GÖRMEDİM Kİ TEPKİ GELSİN
“DSP’den AK Parti’ye geçmesi ile ilgili Büyükşehir’den bir tepki geldi mi” sorusunda Hikmet Ata, CHP’yi kast ederek, “Onlardan bir destek görmedim ki tepki gelsin. Altyapı çalışmalarını yapacağız. Ama TESKİ ile beraber ama onlarsız. Zaten Büyükşehrin gelirleri 1,5 aya yakın ilçelere dağıtılacak ama neler verilecek göreceğiz. Marmara Ereğlisi’nin Çeşmeli, Türkmenli ve Yakuplu Mahalleleri hariç %85 oranında doğalgaz bitmiş olacak. Önümüzde ki yaz bambaşka bir yaz olacak.” şeklinde cevap verdi.
BİZ HİZMETİ 26 BİN NÜFUSA GÖRE VERİYORUZ
Ata; “Marmaraereğli’sinde bugüne kadar 1 metre kare beton yol yapılmamıştı. Biz ise şimdiye kadar 80 bin metre kare beton yol yaptık. Hala daha yapmaya devam ediyoruz. Vatandaş önceki 5 yılla şimdi bizi kıyaslasın. Ayrıca bizim 26 bin nüfusumuz var. Bayramda 440 bin. Yaz nüfusumuzda 300 binler civarında.  Biz hizmeti 26 bin nüfusa göre veriyoruz. Bizim İller bankasından gelen payımız 26 bin kişiye göre. Burada yaşayan vatandaşlarımızı kayıt olmaya davet ediyorum. Hane başı 1 kişi Marmara Ereğlisi nüfusuna kayıt olsun. Biz de ona göre hizmet verelim.” çağrısında bulundu.
Göksel GÜRSOY

Whatsapp
google_160x600