MARMARACIK MAHALLESİ PARKINA KAVUŞUYOR

Marmaracık Mahallesi’nde Ergene Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapımına başlanılan ve çok kısa bir süre sonra hizmete açılacak olan Gençlik Parkı’nda yapılan çalışmaları Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel yerinde inceledi.
14 06 2019
363 kez okundu

Ergene’de vatandaşların en iyi şekilde zaman geçirecekleri sosyal alanlar kısmına Ergene Belediyesi yakında bir yenisini daha ekleyecek. Kurulduğu günden itibaren Ergene’yi her geçen gün daha da güzelleştirmeye devam eden Ergene Belediyesi mahallelerine yapmış olduğu yeni oyun parkları ile çocukların gönüllerince eğlenmesini sağlarken aileler de yeşil doğanın tadını çıkartıyor.
Kısa bir süre sonra hizmete açılacak olan Marmaracık Mahallesi’ndeki Gençlik Parkı’nı ziyaret eden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ergene’de sevgi ile çalışmaya devam ediyoruz. Vatandaş odaklı çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Göreve geldiğimiz andan itibaren Ergene’ye kazandırmış olduğumuz sosyal alanlarımız ile çocuklarımıza, gençlerimize ve ailelerimize değer katan alanlar yarattık. Yapmış olduğumuz bu güzel projede vatandaşlarımızın keyifli vakit geçirebilecekleri, çocuklarımızın güvenli bir alanda oyun oynamalarını sağlayacak tüm ayrıntılara özen gösterdik. Gece gündüz demeden Ergene’miz adına çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
6 BİN METREKARE ALANA KURULU
Toplam 6 bin 700 m2 alan üzerine yapılan Marmaracık Mahallesi’ndeki Gençlik Parkı’nda 3 bin 380 m2 yeşil alan, bin 700 m2 beton yol, 580 m2 yürüyüş yolu, çocuklar için 645 m2 kauçuk oyun alanı, 13 adet kamelya, 50 adet oturma bankı, 1 adet çay ocağı, bay, bayan ve engelli tuvaleti, alan içinde bulunan bin 200 ağaca ek olarak bin 827 adet ağaç, oyun grupları, spor aletleri, trambolinler, engellilere yönelik aletler, aydınlatma ve sulama sistemleri mevcut.
Ahmet Can AYDIN

Whatsapp
google_160x600