MANZARA YİNE DEĞİŞMEDİ

Çorlu’da banka önlerinde oluşan kuyruklar nedeni ile vatandaşlar sosyal mesafe kuralını hiçe sayarak birbirlerine yakın olmayı tercih etti.
28 05 2020
324 kez okundu

Ülkemizde Koronavirüsün tespit edilmesi ve yayılmasının ardından alınan önlemler kapsamında getirilen 1-2 metrelik sosyal mesafe kuralı, banka önlerindeki kuyruklarda hiçe sayıldı. Ramazan Bayramı nedeni ile uygulanan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması sonrasında banka işlemleri için sırada bekleyen vatandaşların oluşturduğu yoğunluk dikkat çekti.

ÖNLEM ALINMASI BEKLENİYOR

Sokağa çıkma kısıtlaması sonrasında şehrin pek çok noktasında oluşan hem araç hem yaya yoğunluğu tepkilere neden olurken yetkililerin yaşanan bu manzaralarla ilgili acil önlem alması bekleniyor.

BU KADAR DUYARSIZLIK BU KADAR VURDUMDUYMAZLIK OLMAZ

Çorlu’da sosyal mesafe kurallarına uyulmadığını, marketler ve alışverişin yapıldığı yerlerde hiçbir denetim olmadığını vurgulayan vatandaşlar; “Manava gidiyoruz herkes gelişigüzel elleriyle ürün seçiyor, marketlerde maskesiz pek çok kişi var. Sokaklar deseniz gelişigüzel gezen bir sürü kişi var. Yetkililer bu sorumsuzluğa bir çare bulsunlar. Yoksa Çorlu’da koronavirüs bitti mi? Bitti de bizim mi haberimiz yok. Bu kadar duyarsızlık bu kadar vurdumduymazlık olmaz” şeklinde konuştular.

Tutku AKBAŞ

 

Whatsapp
google_160x600