MALKARALI SPORCU TÜRKİYE 2.’Sİ OLDU

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Ümitler Türkiye Taekwondo Şampiyonası 12-16 Temmuz tarihleri arası Sivas 4 Eylül Taha Akgül Spor Salonunda düzenlendi. Gerçekleştirilen şampiyonada 21 yaş altı Türkiye Ümitlerde yarışan Malkaralı sporcu Türkiye 2’ncisi oldu.
16.07.2019
281 kez okundu

Gerçekleştirilen şampiyonada düzenlenen törene; Sivas Valisi Salih Ayhan, Türkiye Taekwodo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, Sivas Vali Yardımcısı Mehmet Polat, Sivas Belediyesi Başkan Yardımcısı Ahmet Duman, 15 Temmuz Gazisi Seyda Topal, Sivas İl Kültür Müdürü Teoman Karaca, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürü Harun Tan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İl Müdürü Tanzer Erdem, Sağlık İl Müdürü Selçuk Moğulbaş, Ticaret Müdürü Selim Baş, Türkiye Taekwondo Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri, hakemler, antrenörler, sporcular ve aileler katıldı.
TARİH YAZDIK
16-20 yaş grubunda bin 673 sporcunun katıldığı şampiyonaya 4 sporcuyla katılan Malkara Taekwondo Spor Kulübü yine tarih yazdı ve Tekirdağ Taekwondo tarihinde Ümit Erkek kategorisinde kazanılan en yüksek dereceyi elde etti. Milli sporcu Ali Bıçakçı çıktığı 5 müsabakada da çok güzel maçlar çıkardı. Başarı grafiği her geçen gün artan sporcular burada da Tekirdağ taekwondosunda tarih yazdı. Milli takım antrenörü Gökhan Fındık yaptığı açıklamada; “Sporcumuzun son dönem performans istatistiğine göre onu seri başı olarak görüyordum. Gece kuralar çekildiğinde yarın çok zorlu geçeceğini biliyorduk. İlk rakibimiz geçen yıl Türkiye şampiyonu ve Dünya şampiyonasında mücadele veren bir sporcuydu. Zorda olsa kazanmasını bildik ve bir üst tura çıktık yine ilk tur ve diğer turlarda da olduğu gibi rakiplerimiz de çok iyi sporculardı. Ama Ali'nin müthiş performansı ile onları da yendik. 2019 Türkiye Ümitler Şampiyonasında Türkiye 2’ncliği elde ettik. Çok mutluyuz her yıl bir Türkiye derecesi alıyor ve emin adımlarla devam ediyoruz. Bizlere destek veren tüm Malkara halkına teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.


BAŞARILARIMIZ ARTARAK DEVAM EDECEKTİR
Kulüp Başkanı Gökhan Doğan ise yaptığı açıklamasında; “Kulübümüz her geçen gün büyüyor. Antrenmanlara ara vermeden devam ediyoruz. Son 1 yıl içerisinde teknik heyetin istatiksel ve bilimsel veriler çalışması neticesinde milli takıma 6 sporcu kazandırdık. Bir önceki federasyon faaliyetlerinde Türkiye şampiyonluğu ve Türkiye 3.'lüğü elde eden takımımız bu son Türkiye şampiyonasında ise Türkiye 2.’liği alarak başarı grafiğini üst sıralarda tutmaya devam etmektedir. 87 kiloda Türkiye 2.’si olan Milli sporcumuz Ali Bıçakçı’yı, Milli Takım Antrenörümüz Gökhan Fındık'ı ve Kulüp Masörü Serbülent Dalkıran'ı tebrik ediyor ve bizlere bu gururu yaşattıkları için teşekkür ediyorum” dedi.


Erdi KURU