MALKARALI EĞİTMEN OZAN BORA’YA ÖDÜL

Malkaralı eğitmen ve yetiştirici Ozan Bora, ulusal ve uluslararası yarışmalarda madalya ve ödüllere layık görüldü.
29 11 2019
218 kez okundu

Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu tarafından ‘2019 Petzoo İstanbul’ yarışması yapıldı. Yarışmaya birçok ülkeden eğitmenler ve köpekleri katıldı. İstanbul’da düzenlenen ve üç gün süren yarışmalarda Malkaralı Eğitmen ve Yetiştirici Ozan Bora ve 4 yaşındaki Kurzhaar Irkı köpeği Wegabond Vom Hinschen-Hof ulusal ve uluslararası alanda birçok madalyanın ve ödülün sahibi oldu.
Yarışmaların birinci gününde, Ozan Bora ve can dostu; Türkiye Şampiyonası kapsamında BOB yani ‘Irkının En İyisi’ olarak adını kayıtlara yazdırdı. Aynı zamanda yine Türkiye Şampiyonası kapsamında BOG1 yani ‘Grup 1’incisi’ ödülüne de sahip oldu. Yarışmaların ikinci gününde, ‘Crufts Qualification 2020’ yarışmasında yine Ozan Bora ve can dostu BOB ve BOG1 ödüllerinin sahibi oldu. Wegabond Vom Hinschen-Hof aynı zamanda ‘CAC’ (Ulusal) ve ‘CACIB’ (Uluslararası) unvanlarına da sahip oldu.
AFGAN TAZISI-SİBİRYA KURDU-KURZHAAR
Yarışmanın üçüncü ve son gününde uluslar arası kategoride, Kurzhaar Irkı olan Wegabond Vom Hinschen-Hof; BOB ve BOG1 ödüllerini kazanmayı başardı. Aynı zamanda BIS III yani ‘Tüm Irklar arsında 3’üncü’ olmaya hak kazandı. Yarışmada 2’nciliği Sibirya Kurdu alırken, 1’incilik ise Afgan Tazısı’nın oldu. Eğitmen ve Yetiştirici Ozan Bora, İstanbul’daki yarışmaya, Türk Bayrağı Armasının yer aldığı bir yelek giyerek yarışmaya katıldı. Elde ettiği birincilikler ve dereceler sonrasında Türk Bayrağı, ödül seremonisinde başköşede yer aldı.
YARIŞMADA BABA VE YAVRUSU KARŞI KARŞIYA GELDİ
İstanbul’da düzenlenen yarışmada Ozan Bora’nın eğitmenliğini yaptığı Wegabond Vom Hinschen-Hof ve Ozan Bora’nın ürettiği, Ordu’dan yarışmaya katılan eğitmenliğini Murat Baltacı’nın yaptığı yaklaşık 18 aylık olan Boris Von Der Borahaus/Malkara karşı karşıya geldi. Baba Wegabond Vom Hinschen-Hof bu karşılaşmanın galibi oldu. Yavru Boris Von Der Borahaus/Malkara da kendi klasmanında ve kendi kategorilerinde başarılı sonuçlar elde etti. Eğitmeni Murat Baltacı, Boris Von Der Borahaus / Malkara’nın aynı zamanda Ordu’da katıldığı birçok yarışmada madalyalar ve ödüller kazandığını ifade etti.

Hüseyin TAYYAR
 

 

Whatsapp
google_160x600