MALKARA’DA YILSONU RESİM SERGİSİ AÇILDI

Malkara ilçesinde görsel sanatlar öğretmenleri rehberliğinde orta ve lise öğrencileri resim derslerinde yaptıkları yağlı boya, sulu boya, karakalem, karışık akrilik ve pastel ve guaj boya tekniklerinden oluşan eserlerini sergilediler.
03 05 2019
350 kez okundu

Malkaralı öğrencilerin hazırladığı serginin açılış törenine; Malkara Kaymakamı Erkan Karahan, Belediye Başkan Vekili Birsen Karataş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç, Okul Müdürleri öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Malkara Kaymakamı Erhan Karahan gazetecilere yaptığı açıklamada, “Öğrencilerimizin bir sene boyunca görsel sanatlar derslerinde yaptıkları eserleri dolaştık. Böyle güzel bir serginin ortaya çıkmasında emeği geçen başta öğrencilerimiz, velilerimiz, görsel sanat öğretmenlerimiz ve okul idarecilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bundan sonraki güzel çalışmaları bekleyerek yıl sonu sergilerine hep birlikte iştirak ederek bu güzel çalışmalarını takdir etme imkânı bulabileceğimizi tahmin etmekteyim. Sizlerin katılımızdan dolayı her birinize teşekkür ediyorum” dedi.
SANATSAL FAALİYETLERE DE ZAMAN AYIRILMASI MEMNUN EDİCİ
Resim sergisini gezip, resimlerin yapılışları ile ilgili görevli öğretmenlerden bilgiler alan Belediye Başkan Vekili Birsen Karataş da; “Öğrencilerimizin kültürel ve sanatsal faaliyetlere de zaman ayırarak böyle güzel bir sergiyi beğeniye sunmaları bizleri son derece memnun etti. Bu güzel eserleri sergileyen öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.
Gerçekleştirilen açılışın ardından protokol üyeleri, Malkara’da tüm okullarda eğitim gören 5-12. sınıf öğrencilerinin yapmış olduğu birbirinden güzel eserleri incelediler. Öğrencilerin sergilediği eserler Belediye Kapalı Düğün Salonunda gün boyu sergilendi.


Erdi KURU

Whatsapp
google_160x600