MALKARA’DA SEZONUN İLK AYÇİÇEĞİ 2,57 TL’DEN ALICI BULDU

Malkara Ticaret Borsası’nda gerçekleştirilen sezonun ilk ayçiçeği satışına, Malkara Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Atila Ayaz ve Yönetim Kurulu, Malkara Belediye Başkan Yardımcısı Ersin Kaçar ile üreticiler katıldı.
09.08.2019
341 kez okundu

2.30 TL’den başlayan ve açık artırma usulü olarak gerçekleştirilen satışta, Malkara’nın Kozyörük Mahallesi’nden üretici Erdal Peri’ye ait yüzde 42,76 yağ oranlı yaklaşık 8 ton civarındaki Pioneer cinsi ayçiçeği, kilosu 2,57 TL’den Ayazlar Tohumculuk tarafından satın alındı. İlk ürünü getirmesi dolayısıyla üretici Erdal Peri’ye, Malkara Ticaret Borsası tarafından 50 litre mazot hediye edildi.


ÜRETİCİLERE BOL KAZANÇ DİLEĞİ
Satışın gerçekleşmesinin ardından açıklamalarda bulunan Malkara Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Atila Ayaz, “Malkara’mıza hayırlı bir sezon diliyoruz. İnşallah ilerleyen günlerde de bereketli ve daha iyi olur. İnşallah Yağlı Tohumlar ve hükümetimizin açıklayacağı fiyatlar da uygun olur. Trakya Birlik’in açıklayacağı fiyatlara göre de piyasa oluşacaktır. Üreticimize hayırlı, bol kazançlar diliyoruz” diye konuştu.


Hüseyin TAYYAR