MALKARA’DA DOMUZLAR TARLAYI BASTI

Malkara ilçesinde ayçiçeği tarlasına giren yaban domuzları hasadı talan etti. Tarla sahibi ise, “Birkaç gün gelmesem, hasadı yiyip, temizleyecekmişler” dedi.
25 09 2019
2054 kez okundu

Deveci Mahallesi’nde tarım ve hayvancılıkla uğraşan İbrahim Güreşçi’nin Karabayır mevkiinde 9 dönüm alana ektiği ayçiçeği tarlasına domuz sürüsü girip, yuvalandı. Henüz biçilmemiş ayçiçeği saplarını kıran domuzlar zarara yol açtı.
TARLADA KOVALAMACA
Tarlasını dolaştığı sırada domuzları gören tarla sahibi İbrahim Güreşçi, büyük bir şok yaşadı.  Panikleyen domuz sürüsü, tarla sahibinin kovalamacası sonucu bölgeden uzaklaştı.
500 KİLO ZARARIM VAR
Tarladaki izlenimlerini dile getiren Güreşçi, “Eyvah, eyvah bu kadar da zarar olur mu? Yazık, günah. Tarlama giren yaklaşık 20 civarında domuz sürüsünün yaptığı tam bir rezalet. 500 kilo kadar zararım var. Birkaç gün daha gelmesem, biraz daha yeseymişler tarlayı temizleyecekmişler. Anlaşılan tarlayı biçene kadar başında durmaktan başka çaremiz kalmadı” diye konuştu.


SÜRÜ HALİNDE DOLAŞIYORLAR
Yenidibekli çiftçi Nihat Yula ise, “Ben orman köylüsüyüm. Domuzlarla mücadele etmek zorundayız. Sayıları 50 ve 60’ı bulan domuz sürüleri gruplar halinde gezerek, tarlalara zarar vermektedir. Tarlada hasat dönemi süresince beklemekte fayda var. Mağdur arkadaşımıza geçmiş olsun” diye konuştu.  


Hüseyin TAYYAR

Whatsapp
google_160x600