MALKARA TERMİNALİ’NİN FAALİYETLERİ DURDURULDU

Malkara ilçe otogarında geçtiğimiz Çarşamba günü meydana gelen kalorifer kazanı patlaması sonucu iki personel hayatını kaybetmişti. Patlama dolayısıyla zarar gören terminalde yapılacak olan onarım ve tadilat çalışmaları nedeniyle faaliyetler durduruldu.
11.01.2019
304 kez okundu

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada; “Kurumumuz bünyesinde faaliyet gösteren Malkara Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin kazan dairesinde 09.01.2019 tarihinde meydana gelen ve 2 personelin yaşamını kaybettiği kazadan dolayı yapılacak tadilat ve onarım çalışmaları tamamlanıncaya kadar söz konusu hizmet birimimizdeki faaliyetler durdurulmuştur. Tadilat ve onarım çalışmaları devam ettiği süre boyunca firmalar Malkara Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde hizmet vermeyecektir.”
ESKİ OTOGAR GEÇİCİ HİZMET VERECEK
“Yolcu taşıma faaliyetlerinin aksamaması için düzenleme yapılan Malkara ilçesi Camiatik Mahallesi Devrim İlkokulu Mevkii Eski Otogar Alanında geçici olarak hizmet verilecektir. Onarımlar bitirilip yer teslimi yapılıncaya kadar terminal giriş – çıkış ücreti alınmayacağı gibi kazanın meydana geldiği tarihten itibaren kiracı firmalara kira ücreti tahakkuk ettirilmeyecektir. Kamuoyuna saygıyla arz olunur” denildi.
Erdi KURU