MALKARA’DA ÇÖP SORUNU BİTMİYOR

Cadde ve sokaklar şehirlerin aynasıdır. Birçok defalar haberlerimizde bu konuya dikkat çektik. Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün çöp sorununa bir el atıp çözüme kavuşturacağını düşündük.
29 06 2020
357 kez okunduGelgelelim bir Avrupa kenti olan Malkara ilçesinde cadde ve sokaklara gelişigüzel ve zamansız bırakılan çöpler ilçe sakinlerini rahatsız etmeye devam ediyor.
Önceki gün, Şehitlik Caddesi üzerinde yerlere gelişigüzel bırakılan çöp yığınlarına tepki gösteren çarşı esnafı ile vatandaşlar; “Hani her şey güzel olacaktı? Hani ilçemizde çevre kirliliğine göz yumulmayacaktı? Çöplük haline dönüştürülen bu cadde ilçemizin en hareketli caddeleri arasında bulunuyor. Hadi bizler ilçe sakinleri olarak bu manzaraları kanıksadık.
Pekiyi, dışarı il ve ilçelerden Malkara’mıza gelen asker aileleri ve de işleri nedeniyle ilçemize uğrayan iş adamları ile diğer konuklar bu görüntülere ne diyorlar, acaba? Şaşkınlık içerisindeyiz…” şeklinde açıklamalarda bulunarak tepkilerini dile getirdiler.‘GELECEK NESİLLERE ÖRNEK OLALIM’
Şimdi yetkililere sesleniyoruz. Bu çirkin görüntüler artık yok olsun… Hem Belediyemiz, temizlik çalışanı işçilerimiz kar kış, gece gündüz, yağmur çamur demeden güç koşullar altında dahi olsa temizlik faaliyetlerini yürütüyorlar. Onlara yazık günah değil mi? Çöplerimizi, temizlik araçları geçerken bıraksak olmaz mı?
İlçemiz sakinleri ve esnafımız yetkililerden temizlik ve çöp sorununun halledilmesini bekliyor.
Hadi bizler bu manzaraları görmeye alıştık. Hiç olmazsa çevre temizliğinde gelecek nesillere örnek olalım.
Önder TABAK

Whatsapp
google_160x600