MALKARA BELEDİYESİ BU KEZ SATMADI!

Büyükşehir statüsü kapsamında bugüne kadar mülkiyetlerindeki taşınmazların birçoğunu satışa çıkaran Malkara Belediyesi, bu kez kiralamayı tercih etti.
09.02.2018
630 kez okundu

2014 yıl yerel seçimlerinin ardından Büyükşehir Yasasının uygulanmaya başlamasıyla birlikte, mahalleye dönüşen ve tüzel kişilikleri kaldırılan köylerin tüm taşınmaz malları da belediyelere devredildi. Malkara Belediyesi de Belediye Meclisi’nde oy çokluğu ile alınan karar doğrultusunda mahalle statüsüne geçen köy tarlalarının satışlarına başladı. Elindeki ve avucundaki köy tüzel kişiliklerine ait gayrimenkullerin birçoğunu satışa çıkaran Malkara Belediyesi, bu kez sürpriz bir kararla kiralamayı tercih etti.
Malkara Belediyesi’ne ait 47 adet taşınmazın kiraya verilmesine dair ihale gerçekleştirildi. Belediye Meclis salonunda yapılan açık teklif usulü artırmaya, Belediye Başkan Yardımcısı Celal Yılmaz, Belediye Meclis Üyesi Ali İhsan Uslu, Mali İşler Müdürü Mehmet Engin ve Yazı İşleri Müdürü Şevket Gül katıldı.İhale sonucunda, mülkiyeti Malkara Belediyesi’ne ait 26 adet taşınmaz kiraya verilirken, 21 adet taşınmaza ise iştirak olmadı.

KİRAYA VERİLEN DÜKKÂNLAR
·         Camiatik Mahallesi Londra Asfaltı Mevkiinde Öztrak Parkı 4 No’ludükkan, Gazibey Mahallesi Ortaokul Cad. Mevkii (Perşembepazarının konulduğu alan) 5, 7,8, 9, 10, 11, 13, 14, 15, 18, 19, 20, 22, 23, 25, 29, 32, 33, 34, 35 nolu dükkanlar,
·         Hacıevhat Mahallesi Eski Sanayi Çarşısı (pazar yeri mevkii) 73 noludükkan
·         Çınaraltı Mahallesi köy içi mevkii (kahvehane)
·         Çınarlıdere Mahallesi köy içi mevkii (kahvehane)
·         Hereke Mahallesi köy içi mevkii (kahvehane)
·         Kozyörük Mahallesi sanayi mevkii (2 noludükkan)
Önder TABAK