MALKARA BELEDİYE MECLİSİ SON KEZ TOPLANDI

31 Mart 2019 yerel seçimlerinden sonra yenilenecek olan Malkara Belediye Meclisi son toplantısını Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul başkanlığında gerçekleştirdi.
02.03.2019
243 kez okundu

Gündemin ilk iki maddesinde, 2019 Yılı Gelir Tarife Cetveli ücrete Tabi İşler Tarife Cetvelinde Tadilat Proje ücretinin düşürülmesi ve Kuyucu Mahallesi’ndeki Mezarlık olarak kayıtlı taşınmazın Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine devri hakkındaki Plan Bütçe Komisyon Raporu görüşüldü.
3. maddede, Camiatik Mahallesi Öztrak Caddesi ile 75. Yıl Sokak Trafo alanı Plan değişikliği hakkında İmar Komisyonu raporu ele alındı. 4. maddede; Yörük Mahallesi’nde tarla vasıflı ve çayır vasıflı taşınmazlar, 5. maddede Kırıkali Mahallesi’ndeki çayır vasıflı ve tarla vasıflı taşınmazlar ile 6. maddede Kermeyan Mahallesi’ndeki tarla vasıflı taşınmazın mera vasıf değişikliği hakkında yazıları ayrı ayrı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.
7. maddede, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün boş kadro derece değişikliği hakkında yazısı görüşüldü. 8. maddede İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün, KSS – Yapı Nizamı Plan Değişikliği hk. yazısı ve gündem dışı 1. maddede Emlak – İstimlak Müdürlüğünün Bilirkişi seçilmesi hk. yazısı ile ilgili olarak Bilirkişi Kadastro Hizmeti yapacakların isimlerinin belirlenmesi yazısı görüşüldü.
BAŞKAN YURDAKUL’DAN BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNE ÇİÇEK
Başkan Yurdakul, son meclis toplantısı öncesinde Belediye Meclis üyelerine çiçek takdim etti. 5 yıllık dönemde birlik ve beraberlik ve uyum içerisinde güzel hizmetler yaptıklarını belirten Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, “Geçen süreçte ilçemize hizmet noktasında hep birlikte çalıştık. Tüm meclis üyesi arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.


Önder TABAK