MALKARA ANADOLU LİSESİ’NDE MEZUNİYET HEYECANI

Malkara Anadolu Lisesi Yıl Sonu mezuniyet töreni okul bahçesinde gerçekleşti. Mezuniyet Törenine; Okul Müdürü Mehmet Altınöz, diğer okul müdürleri, idareciler, öğretmenler, Okul Aile Birliği yöneticileri, veliler ve öğrenciler katıldı.
13.06.2019
283 kez okundu

Tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başladı. Müdür Altınöz, törende yaptığı konuşmasının başında velilere hitap ederek; “Sizlerden emanet olarak aldığımız değerli evlatlarınızı idarecilerim, öğretmenlerim ve tüm çalışma arkadaşlarımla birlikte özgüveni yüksek, ne istediğini bilen, hedefleri için cesaretle hareket eden, bilgili, görgülü, ülkesini seven bireyler olarak, sizlere tekrar takdim etmekten dolayı duyduğu heyecan ve mutluluğunu dile getirdi. Öğretmen arkadaşlarına da, öğrencilerine gösterdikleri rehberlik, şefkat ve ilgi için teşekkür ederek; bu gecenin haklı gururunu yaşayan ve kalpleri heyecanla çarpan velileri, öğrencileri ve yakınlarını kutladı. Öğrencilere de, gelecekte okul ve ailelerini başarıyla temsil edeceklerine ilişkin inancının tam olduğunu vurguladı. “Yolunuz, bahtınız açık olsun” dedi.
Malkara Anadolu Lisesinin, öğrencilerini en iyi şekilde yarınlara hazırlamayı kendine ilke edinen öncü eğitim kurumu olduğunun altını çizdi. Mezuniyet gecesinde kendilerini yalnız bırakmayıp onurlandırdıkları için anne – babalara sevgi ve saygılarını iletti.


KEPLER HAVAYA ATILDI
Okul Müdürü’nün konuşmasının ardından, program akışı içerisinde; Bayrak –Flama devir teslimi yapılarak, Okul Aile Birliği yönetim kuruluna plaketleri sunuldu. Yarışmalarda ilk üç dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. Okul birincisi öğrencinin konuşmasının ardından okul kütüğüne plaket çakıldı. Mezuniyet pastası kesilerek, mezun öğrencilere Plaket ve Diplomaları verildi. Geleneksel olan Keplerin havaya atılması gerçekleşti. Öğrenciler ve aileleri müzikli eğlencenin keyfini doyasıya yaşadılar.
Fotoğraf çekimleri gerçekleşmesi ile Malkara Anadolu Lisesi mezuniyet töreni sona erdi.


Önder TABAK