LÜLEBURGAZSPOR’DA HOCA KRİZİ

Bölgesel Amatör Lig 11. Grup takımlarından Lüleburgazspor Kulübü Başkanı Kenan Var ve Teknik Direktör Hasan Al arasında, Kenan Var’ın beğenmeyip göndermesini istediği futbolcuları Hasan Al’ın deneyip görmek amacıyla gönderilmelerine karşı çıkması nedeniyle kriz çıktı.
12 10 2019
304 kez okundu

Yaşanan bu gelişme üzerine Başkan Var, Teknik Direktör Hasan Al’ın görevine son verildiğini duyurdu. Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) Lüleburgazspor ligin ilk 3 haftasında 2 mağlubiyet, 1 beraberlik almıştı. Kulüp Başkanı Kenan Var, kendi el yazısı ve imzası ile Hasan Al’a ilettiği yazıda ‘kulübün önünü açmak amacıyla’ kendisinin görevine son verdiğini belirtti. Başkan Var’ın aldığı bu karar Lüleburgazspor camiasında şok etkisi yarattı. Başkan Kenan Var, Hasan Al’ın görevine son verilmesinin nedenini, kendisinin beğenmeyip göndermesini istediği futbolcuları Hasan Al’ın göndermemesi olarak ifade etti. Öte yandan Hasan Al’ın, bir gazetede yayımlanan açıklamasının da görevine son verilmesinde etkili olduğu düşünülüyor.
Hasan Al, Kenan Var’ın, futbolcular Cihan ve Kadir’in kadro dışı kalması yönündeki talebine “Benim bunu kabul etmem mümkün değil” şeklinde açıklama yapmıştı.
Onur ŞEKER

Whatsapp
google_160x600