LODOSA KAR MI DAYANIR!

28 12 2019
287 kez okundu
imbik@devrimgazetesi.com.tr

Efendim; geçtiğimiz günlerde bir çay ocağına gittim ve çayımı yudumlarken, iki kişi arasında geçen şu sohbete tanık oldum:

- Yahu duyan geldi, duyan geldi...!

- Hayrola!

- Cebimde 200 TL vardı. Bir arkadaşa ikramda bulunmak istedim. İyi ama; o geldi, bu geldi, eve gittiğimde cebimdeki paraya bir baktım, kırk lira kalmış.! Lodosa kar mı dayanır!?

Evet; lodosa kar mı dayanır !?

Cumhuriyetin tüm maddi kazanımlarını (isim haklarına kadar) satan ve ülkemiz insanlarını zır zıbıldak bırakıp, donlarına kadar borçlandıran ve de; 450 milyar dolar ile Cumhuriyet tarihimizin en büyük dış borcunu yapan, AKP İktidarı, üstüne üstlük, kendi yarattığı paralel devleti bahane ederek, demokratik kurumlarla kavgalıdır.

Halkımızın her türlü fedakârlığına rağmen yapılan son ekonomik müdahaleler de; ekonomik durumumuzun çok iyi olduğunu göstermiyor. Hortumları kestik diyen AKP, hortumların nereye yönlendirildiğini açıklama aczi içersine düşünce; vatandaş: “Hortumlar kesilmişse nereye akıyor? Biz neden hala bu haldeyiz?” diye düşünüyor!..

Vatandaşın iktidardan; demokrasi adına, laik devlet adına, hukuk devleti adına, ekonomi adına talepleri giderek artıyor. Yani; vatandaş, iktidara doğru şiddetli bir lodos estirmektedir.

Görünen o ki; köprüden önceki son çıkışı fark eden vatandaş tarafından estirilen lodosa iktidarın karı fazla dayanamayacak ve iktidar; halkımızın ekonomik ve dış politikadaki sıkıntıları hissetmesinin önünü kesmek ve yeni kurulan partilerin palazlanmasını önlemek için erken bir seçime gitmeyi düşünebilir.

Ne var ki; bu oyun tutmaz!.

Çünkü; lodos çok şiddetli esiyor! Bu lodosa kar mı dayanır!.

Whatsapp
google_160x600