KURULTAY!

07.02.2018
1577 kez okundu
zafer.alpaslan@devrim.com.tr

Albert Einstein’ın çok anlamlı bir sözü var:“Dünyanın en aptal insanları her seferinde aynı şeyi yapıp farklı sonuçlar bekleyenlerdir.” Bu alışkanlık maalesef bizim toplumumuzda oldukça yaygındır. En son örneğini geçtiğimiz hafta sonu yapılan CHP Kurultayı’nda gördük. 2010 yılında genel başkan seçilen Kemal Kılıçdaroğlu, 3 genel seçim, 2 yerel seçim, 2 referandum, 1 cumhurbaşkanlığı seçimine girdi ve bunların hepsini kaybetti.
3 Şubat’ta yapılan olağan genel kurulda 790 oyla kazandı. Rakibi Muharrem İnce, 447 oyda kaldı. Kılıçdaroğlu’nun adaylık dilekçesine imza veren 291 delege sandıkta kendisine oy vermedi. O da başka bir garabet. Yaşananları hepimiz izledik TV’lerden.
Esas mesele bu parti, karnesi başarısızlıklarla dolu bu siyasetçiyi nasıl hala genel başkan yapıyor?Partisini ideolojik olarak çizgisinden saptırmış, başarıyı sağ partililerde arayan, hiçbir hedef ortaya koyamamış, marjinal yapıların oyuncağı haline gelmiş, mezhep siyasetini partiye bulaştırmış, terör örgütlerine utanmadan ‘Elimde belge yok, nasıl terörist diyebilirim?’diyen ya da mübarek ezanımızdan rahatsız olan, ‘Ermeni katliamını tanıyorum’, ‘Katil devlet’ diye tweetler atan tipleri partinin en üst yönetim kademesine taşımış birinden bahsediyorum!! Bu zat tekrar genel başkan seçiliyor. Sonra da CHP’nin iktidar olması bekleniyor.Siz bu toplumla alay mı ediyorsunuz? Neyin kafasını yaşıyorsunuz?
Bu adama 790 tane oy veren kurultay delegesi, buraya yazıyorum: Bu partinin sonunu hazırladınız. Ne karşılığında verildi bu oylar? Belediye başkanlığı, meclis üyeliği, milletvekilliği ya da belediye arpalıklarından yemlenme sözü mü? Utanın diyeceğim ama utanma duygunuz olsa bunu yapmazdınız!
Tabi iktidar olmak değil, Ege, Trakya, İstanbul’un sosyete semtleri ve Ankara size yeter. Nasılsa CHP’nin tabanı hiçbir iktidar beklentisi olmadan size oy verir diye düşünüyorsunuz. Yine yüzde 25 alıp o makamları işgal etmeye devam edersiniz. Hayaliniz bu. Çok fazla bir süre kalmadı.Kanaatimce 2018’de genel, yerel ve cumhurbaşkanlığı seçimi yapılacak. Hayalinizin nasıl kâbusa dönüştüğünü Allah izin verirse göreceğiz!
Kurtuluş Savaşı vermiş, devleti kurmuş bu partiyi ne hale getirdiğinizin hesabını vatandaşa o zaman vereceksiniz. Gerçi siz utanmazsınız!! Ve hala o makamlarda oturmaya çalışırsınız. Bakalım o zaman sizi oralarda oturtan kurultay delegesi bulabilecek misiniz!
Bu yıkımdan Türkiye genelinde Kılıçdaroğlu ve partinin üst yönetimi sorumludur. Yerelde de ilimizdeki kurultay delegeleri. Kimse sorumluluktan kaçmasın. Kimin kime oy ve imza verdiği ortadadır.
CHP sorunu Türkiye’nin sorunudur. Bunu kimse unutmasın!!!