KURBANLIK SATICISI DA ALICISI DA MEMNUN

Kurban Bayramı’nda Çorlu Belediyesi kurban pazarında hareketlilik hız kazandı. Fiyatların çok uygun olduğunu belirten satıcılar, pazarlıkların kıran kırana geçtiğini belirtti.
09.08.2019
1630 kez okundu

Çorlu Belediyesi Mezbahası yakınlarında kurulan Kurban pazarında büyük bir hareketlilik yaşandı. Pazarlıkların kıran kırana geçtiğini belirten kurbanlık satıcıları, yaptıkları satışlardan memnun bir şekilde ayrılırken, kurbanlık alıcısının da yüzü güldü. Çorlu’da uzun yıllardan bu yana kurbanlık satan Ayhan Akbaş, “Fiyatlar geçen yıl olduğu gibi bu yıl da aynı oranda seyretti. 10 bin TL ile 20 bin TL arasında büyükbaş hayvanlarımızın satışını gerçekleştirdik. Sattığımız hayvanların çoğunun kesimini de müşterimizin isteğine göre kendi çiftliklerimizde yapıyoruz. Bu yıl ki kurbanlık satışlarından oldukça memnunuz.”dedi.
ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YARDIMCI OLDUK
Kurbanlık kesmek isteyen vatandaşlara ellerinden geldiği kadar destek olmaya çalıştıklarını belirten Hüseyin Akbaş, Gökhan Akbaş, Ertan Akbaş, Aykut Akbaş, Ufuk Akbaş “Çadırlarımızı günler öncesinden kurduk ve büyükbaş hayvanlarımızı satılığa çıkardık. Bu yıl ki satışlardan oldukça memnunuz. Hemen hemen elimizdeki tüm kurbanlık büyükbaş hayvanlar satıldı. Kurbanlık büyükbaş hayvan almak isteyen vatandaşlarımıza elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştık. Hem satıcı hem de alıcı oldukça mutlu bir bayram geçirdik.” dedi.


Tutku AKBAŞ