KURBAN SATIŞ VE KESİM ALANI KURULUYOR

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Ergene Belediyesi tarafından Kurban Pazarı ve kesim alanı kurulmaya başlandı. Sağlık Mahallesi 5. Sokak (eski futbol sahası) sonunda kurulmaya başlanılan Kurban pazarında büyükbaş ve küçükbaş hayvan satışları ile kesimi yapılacak.
11.08.2018
350 kez okundu

Ergene Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından Sağlık Mahallesi 5. Sokak sonunda kurulan kurban satışı ve kesim alanında hummalı bir çalışma sürerken, önümüzdeki haftalarda tam anlamıyla kurban çadırları kurulmuş olacak.
2 bin 500 küçükbaş ve 500 büyük baş çadır kapasiteli Pazar yerinde önümüzdeki hafta çalışmalar tam anlamıyla tamamlanacakken kurbanlık satışları da çalışmaların tamamlanmasıyla başlayacak. Kurulan kurban pazarının yanı sıra aynı alan üzerinde kurban kesin alanı da bulunacak. Kurban kesim yerinde Ergene Belediyesi tarafından 16 küçükbaş kesim locası ve elektrikli caraskal 4 büyükbaş kesim bölmesi ile vatandaşlar daha hijyenik ve konforlu ortamda dini görevlerini yapmalarına yardımcı olunacak.
ÇEVRE VE HALK SAĞLIĞI KORUNACAK
Kurban pazarına giren tüm hayvanlar Pazar süresince veteriner hekim kontrolünde kurban günüde dahil sağlık muayeneleri ve kontrolleri yapılacak. Zabıta ekiplerimiz Kurban bayramında halka açık alanda yapılan kaçak kesimleri önleyerek çevre ve halk sağlığını koruyacak. Sağlık Mahallesi 5. Sokak sonunda kurulan Kurban pazarında yer tahsisi isteyen kurban satıcılarının zabıta müdürlüğü ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

Beycan KORKMAZ