KÜFÜR VE ŞİDDETE SET!

Taraftarlarla birlikte alınan ortak kararla küfür ve şiddete son vermeyi amaçlayan Lüleburgaz Spor Kulübü, Zübeyde Hanım Parkı’nda toplantı düzenledi.
05.01.2019
403 kez okundu

Lüleburgaz yönetimi ile taraftarlar arasında alınan ortak kararla 8 Kasım Stadyumu’nda küfre son verilmesi amaçlanıyor. Bu kapsamda  Zübeyde Hanım Parkı'nda yönetim, taraftarlar, Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli’nin de katılımıyla bir toplantı düzenlendi. Toplantıda Lüleburgaz 8 Kasım Stadyumu’nda şiddet ve küfür olaylarına son verileceğini açıklayan Lüleburgazspor Kulüp Başkanı Şenol Turan; “Şartlar ne olursa olsun rakip takıma küfürlü tezahürat yapılmayacak. Trakya'da yıllardır devam eden kardeş şehirler olarak nitelendirilen Babaeski, Kırklareli, Büyükmandıra, Edirne, Tekirdağ, Vize, Çerkezköy kulüpleri ile ‘şiddete hayır’ diyor ve tüm Lüleburgazspor severlerin desteklemelerini rica ediyoruz” dedi.
BU GRUBUN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ
Toplantıya gelmedikleri için diğer kulüp başkanlarına da sitem eden Turan; “Biz yine de baş koyduğumuz bu süreci devam ettireceğiz ve bu kararı tanımayan 15-20 kişilik grubun da üstesinden geleceğiz” dedi. Sıkıntılı maçlarda yetkililerin kolaya kaçtığını, hemen maç yasağı koyduğunu belirten Turan; “Bu durumda sporcu kaybediyor, esnaf kaybediyor” ifadelerini kullandı.
SPOR AHLAKLI YAPILMALI
Toplantıya katılan ve bu kararı desteklediğini söyleyen Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli de; “Gençlerimizin sporu ahlaklı yapması gerekiyor. Bunun dışındaki durumlarda etraftaki kentlerle aramızda olan ilişki de olumsuz etkileniyor. Eğer biz sporu ahlaklı bir şekilde yerine getirirsek ilişkiler güzelleşir. Ben de sonuna kadar destekçinizim” şeklinde konuştu.
Ahmet Can AYDIN