KÜÇÜK ÖĞRENCİLERİMİZE ÇEVRE BİLİNCİNİ AŞILADIK

Ergene Belediyesi Beren Bebek Çocuk Akademisinde bulunan öğrencilerimize Ergene Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Koruma ve Kontrol Birimi tarafından Ambalaj Atıklarının Çöp olmadığı ve Geri Dönüşüme kazandırılması hususunda eğitim verildi.
11.07.2019
190 kez okundu

Ergene Belediyesi Beren Bebek Çocuk Akademimizde okul öğretmenlerimiz tarafından çocuklarımıza farklı alanlarda eğitim verilmeye devam ediliyor. Bu eğitimlerin yanı sıra ayrıca Ergene Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Koruma ve Kontrol Birimi tarafından önce ki gün öğrencilerimize, Ambalaj Atıklarının Çöp olmadığı Geri Dönüşüme kazandırılması hususunda eğitim verildi ve eğlenceli animasyonlar izletilerek bilgilendirmeler de yapıldı. Geri dönüşümün çocuk yaşta öğretilmesi konusunda öğrencilerimize boyama kitapları dağıtılarak öğrenilen bilgilerin pekişmesi amaçlanan güzel bir eğitim gerçekleştirildi.
Çevre bilincinin küçük yaşta öğretilmesi gerektiğini belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel bu konuya büyük önem verdiklerini belirterek, “Çevre insanların ve diğer canlıların yaşamları boyunca ilişkilerini sürdürdükleri ve karşılıklı olarak etkileşim içinde bulundukları fiziki, biyolojik, sosyal, ekonomik ve kültürel ortamdır. Onun korunması canlı yaşamı için çok önemli ve değerlidir. Bu nedenle bireylere çevre bilincini küçük yaşlarda aşılamalı, onları çevreyi seven kişilere dönüştürmeliyiz. Bu noktada en önemli görevlerin ailelere ve eğitimcilere düştüğünü unutmamalı ve gittikçe zor duruma düşen dünyayı kurtarmak için çocuklarımızla el ele verip harekete geçmeliyiz” dedi.


Tutku AKBAŞ