KÜÇÜK ARDA DOĞUM GÜNÜNDE UNUTULMADI

8 Temmuz 2018 tarihinde Çorlu’da meydana gelen tren kazasında vefat eden 25 kişi içinde babası Halil Sel ile birlikte hayatını kaybeden Oğuz Arda Sel, doğum günü olan 9 Ocak tarihinde unutulmadı.
11.01.2019
310 kez okundu

CHP Spor Üst Kurulu 8 Temmuz 2018 tarihinde Çorlu’da meydana gelen tren kazasında hayatını kaybeden Oğuz Arda Sel’i doğum gününde Uzunköprü’deki mezarı başında
törenle andı. İlk tören CHP Uzunköprü İlçe Başkanlığı’nda yapıldı. #OHep9Yaşında mesajının verildiği anmada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya’nın anma mektuplarını, CHP Spor Kurulu Başkan Yardımcısı Salih Kurumlu anne Mısra Öz’e sundu.
Mısra Öz de acılarının büyük olduğunu belirterek, “Ben sayın cumhurbaşkanımdan bir kez daha bu kazanın sorumlularının bulunmasını istiyorum. Kendisi bana ‘benim de torunlarım var, acınızın dindirilmesi için gereken yapılacaktır’ dedi. Ama kazanın üzerinden 6 ay geçti bir gelişme yok” ifadelerine yer verdi.


TARAFTAR DA YANLIZ BIRAKMADI
Partideki törenin ardından Oğuz Arda Sel’in Uzunköprü Şehir Mezarlığı’ndaki mezarı başına geçildi ve burada kendisi için dualar okundu. Törene katılanlar Halil Sel ve Oğuz Arda Sel’in mezarına karanfiller bıraktılar. Buradaki törene Uzunköprüspor Taraftarlar Derneği üyeleri de katılarak Oğuz Arda Sel’i doğum gününde yalnız bırakmadı.


Ahmet Can AYDIN