KUAFÖRLER DAYANIŞMA YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİ

Malkara ilçesinde faaliyet gösteren bay ve bayan kuaförlerinden Serkan Mengütay ile Sedat Eren tarafından organize edilen ve Malkara Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın da destek verdiği dayanışma yemeği büyük ilgi gördü.
14.01.2019
338 kez okundu

Lezzet Restoranında 1’incisi düzenlenen birlik, beraberlik ve dayanışma yemeğine; Malkara Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erhan Bingül, Tekirdağ Kuaförler Odası Başkanı Mustafa Kahraman, Tekirdağ Elektrikçiler Odası Başkanı Sait İbiş, Malkara Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Şahin Çelebi ile ilçede faaliyet gösteren berberler ve bayan kuaförleri eşleri ile birlikte katılım sağladı.
BİN 445 KİŞİYE BELGE VERİLDİ
Malkara Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erhan Bingül ve Tekirdağ Kuaförler Odası Başkanı Mustafa Kahraman gecede yaptığı konuşmalarında birlik ve beraberlik mesajı verdi. Malkara Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Şahin Çelebi ise, “Mesleki eğitim merkezimiz 1987 yılında hizmete girdiği günden bugüne kadar erkek berberliğinde 417 kişiye kalfalık, 530 kişiye ustalık ve 208 kişiye de usta öğreticilik belgesi verdik. Kuaförlük mesleğinde ise 132 kişiye kalfalık, 102 kişiye ustalık ve 56 kişiye de usta öğreticilik belgesi verilirken toplamda ise bin 445 kişiye belge verdik.
AMACIMIZ MESLEK KAZANDIRMAK
“2017 Şubat ayından itibaren devletimiz tarafından işletmelere yapılan destek 320 bin TL. Kuaför ve berberlerimize ise 103 bin TL. Malkara Mesleki Eğitim Merkezimiz kanalıyla ödeme yapılmıştır. Devletimizin amacı bu desteklemeler ile işletmelerin daha çok çırak öğrenci çalıştırabilmesi ile meslek kazandırmaktır” dedi. Çelebi “Ayrıca, berber ve kuaförleri bir araya getirerek birlik ve dayanışma gecesini düzenleyen Serkan Mengütay ve Sedat Eren’e teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.


PLAKET VE HEDİYE TAKDİM EDİLDİ
Konuşmaların ardından plaket takdim töreni yapıldı. Meslekte emekli olan Hatice Ataman, Özcan Çetiner, Ahmet Kılıçer’e plaket verilirken, Malkara Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erhan Bingül, Tekirdağ Kuaförler Odası Başkanı Mustafa Kahraman, Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Şahin Çelebi ve Lezzet Restoran sahibi Uğur Şimşek ile Mad Kozmetik sahibi Muammer Karanfil’e plaket takdim edildi. Konuşmaların ve plaket takdim töreninin ardından gece çekiliş ile devam etti. Çekilişte 1 adet kesim makası, 1 adet ara makas, 1 adet saç kesim makinesi ve 2 adet fön makinesi verildi.
Törenlerin ve çekilişin ardından berberler ve kuaförler gece boyunca gönüllerince eğlendiler.


Erdi KURU