KÖYLÜLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Trakya Birlik Yönetim Kurulu Üyesi Av. Emre Yılmaz, Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde geçtiğimiz Pazar günü meydana gelen tren kazasında bölgeye ilk ulaşan ve traktörleriyle yardıma koşan köylülere teşekkür etti.
11.07.2018
449 kez okundu

Av. Emre Yılmaz açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Yaşamın devamının en önemli unsurlarından birini gıda üreterek yerine getiren çiftçilerimiz ve köylülerimiz, ilçemizde yaşanan tren kazası felaketinde de kazazedelerin yaşamının devamına yardım için ilk koşanlar oldular. Kimi olay yerine koştu, kimi traktörü ve ekipmanı ile yardıma gitti, kimi yaraları hastaneye taşıdı, kimisi ise çiftliğinin kapılarını sonuna kadar açtı. Hepsinin tek bir gayesi vardı; bu millete vefa göstermek ve yardım etmek. Milletimizin tarihinde çiftçilerimizin ve köylülerimizin her daim bir izi vardır ve var olmaya devam edecektir.
Büyük Önder Gazi M. Kemal Atatürk; ‘Milletimiz çok büyük acılar, mağlubiyetler, facialar görmüştür. Bütün olanlardan sonra yine bu topraklarda bulunuyorsa bunun temel sebebi şundandır: çünkü Türk çiftçisi bir eliyle kılıcını kullanırken diğer elindeki sabanla topraktan ayrılmadı. Eğer milletimizin büyük çoğunluğu çiftçi olmasaydı, biz bugün dünya yüzünde bulunmayacaktık’ sözleri ile çiftçi ve köylülerimizin önemine dikkat çekmiştir.”
BÜYÜK DUYARLILIK GÖSTERDİLER
“Türk milletimizin ve devletimizin, çiftçisinin ve köylüsünün kıymeti harbiyesini hiçbir zaman hatırından çıkarmaması dileğiyle... Elim tren kazasında başta Sarılar köyü sakinlerine daha sonra civardan yardıma koşan tüm çiftçi ve köylülerimize göstermiş oldukları duyarlılıktan ötürü büyük Türk milletinin bir ferdi olarak şükranlarımı sunuyorum.
Bu vesile ile tekrardan ilçemizde yaşanan elim tren kazasında hayatlarını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.”
Onur ŞEKER