KOSGEB'ten esnafa destek

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (EDESOB) Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Üyeleri Edirne KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürlüğünü ziyaret etti.

EDESOB Başkanı Emin İnağ, Başkan Vekili Mehmet Özkan, Yönetim Kurulu Üyesi Yunus Atay, Bülent Kanlılar ve EDESOB Denetim Kurulu Başkanı Hüseyin Tütücü ile EDESOB Genel Sekreteri Özay Güngören, KOSGEB Edirne Hizmet Merkezi Müdürü Bedri Döngel’i makamında ziyaret etti. EDESOB Başkanı Emin İnağ, KOSGEB Müdürü Bedri Döngel’i kurul üyeleri olarak yapılan eğitimlerde yakından tanıdıklarını belirterek, "Arkadaşlarımızın da yakından bildiği üzere Edirne ESOB olarak KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürlüğü’nün Edirne’de açılması için yoğun çaba sarf etmiştik. KOSGEB Cansuyu Kredileri döneminde tüm evrakları Tekirdağ'a gönderip onay bekliyorduk. Tabi bu tip kurumların ilimizde olması esnaflarımız için büyük kolaylık. EDESOB Yönetim Kurulu olarak Edirne’mizin sınır ili olmasından kaynaklanan olumlu özelliklerden esnaf ve sanatkarlarımızın faydalanmasını istiyoruz. KOSGEB olarak özellikle yurt dışı fuar ve iş ziyaretlerine yapılan desteklerden esnaf ve sanatkarlarımızın yararlanması için çalışmalar yapacağız" dedi. 

YARDIMCI OLUYORUZ 

Edirne KOSGEB Müdürü Bedri Döngel ise Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Tekirdağ Hizmet Müdürlüğünde yürütülen faaliyetlerden beri yoğun çalıştıklarını dile getirerek, "Bizler Tekirdağ’da görevli olduğumuz dönem itibarı ile EDESOB olarak yoğun mesailer yaptık. Edirne esnaf ve sanatkarının KOSGEB desteklerinden yararlanması hususunda müdürlük olarak elimizden geleni yapıyoruz. Düzenlenmesi planlanan yurt dışı programlara KOSGEB olarak mevzuat çerçevesinde destek oluyoruz" ifadelerini kaydetti.

İHA

Diğer Haberler

Torba yasadan yararlanın!

Torba yasadan yararlanın!

Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası (LTSO) Başkanı Ergin Okandeniz, gecikmiş aidat borcu olan oda üyelerine Torba Yasa'nın sağladığı ödeme kolaylığından yararlanmaları çağrısında bulundu....
İtalyan devi MSC Asyaport'a geldi

İtalyan devi MSC Asyaport'a geldi

İtalyan devi MSC’ nin sahip olduğu, Türkiye’ye gelen en büyük konteyner gemisi, 2015 yılında faaliyete geçecek Türkiye’nin en büyük konteyner limanı Asyaport’la buluştu.
Kuraklık il kriz merkezi toplandı

Kuraklık il kriz merkezi toplandı

Tekirdağ İl Kriz Merkezi Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu başkanlığında İl Tarımsal Kuraklık Eylem Planı Komisyon üyeleri kuraklığa çözüm için toplandı.
Sayaç takma zorunluluğu ertelenmeli

Sayaç takma zorunluluğu ertelenmeli

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Ergene Havzası’nda da uygulanmak istenen sayaç takma uygulanamasının üreticiyi zor duruma düşürdüğünü belirtti.
ANKET
Sizce Çorlu nun en büyük sorunu nedir?
Sizce Çorlu nun en büyük sorunu nedir?
Sonuçları Göster