KOSGEB DESTEK PROGRAMLARI TANITILDI

Malkara Ticaret ve Sanayi Odası 2018 Aralık Ayı Meclis toplantısının ardından Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Tekirdağ İl Müdürlüğü’nce, TSO üyelerine KOSGEB Destek Programları bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
29.12.2018
294 kez okundu

KOSGEB Tekirdağ İl Müdürü Esin Sayın ve KOSGEB Eğitmeni N. Özkan Tatlı tarafından yapılan sunumda; Türkiye’de KOBİ Tanımı ve 2019 yılı KOSGEB desteklerine gelen yenilikler anlatıldı. Ar-Ge, Inovasyon ve Endüstriyel Uygulama destek Programı, İşbirliği Destek Programı, KOBİ-GEL Kobi Gelişim Destek Programı, İşletme Geliştirme Destek Programı, Girişimcilik Destek Programı, Stratejik Ürün Destek Programı, Tekno – Yatırım-KOBİ Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı, Tekno Pazar – Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Destek Programı, Gelişen İşletmeler Piyasası Kobi Destek Programları ile ilgili açıklamalarda bulunuldu.
KOSGEB Projelerinden nasıl faydalanılacağı, bunun için gerekenler, projede ne kadar destek alınabildiği anlatıldı. Program, yöneltilen soruların yanıtlanmasının ardından sona erdi.
TSO Başkanı Ümran Bilgin yapılan sunum için teşekkür etti.


Önder TABAK