KOSGEB ÇTSO’DA HİZMET VERECEK

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Tekirdağ Çorlu Müdürlüğü arasında Yer Tahsisi Protokolü imzalandı.
11.01.2018
345 kez okundu

KOSGEB Çorlu Müdürü Tolga Erkan'ın iştirak ettiği imza protokolüne; ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Gönül, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Ersoy, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Serkant Hocaoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri; İsmail Köroğlu, Cevat Sevim, Haluk Perçin Bayındır, Fatih Keskin, Haşim Yiğit ve Atilla Gaygusuzoğlu katılımda bulundu.İşletmelerin rekabet düzeyini artırmak için daha güçlü olmasını sağlamak, Ar-Ge faaliyetlerine destek olmak, işlerini büyütmeyi sağlamak, ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliği desteklemek,  KOSGEB'in temel amaçlarındandır. Bu amaçlar doğrultusunda Oda üyelerine ve halka hizmet verecek olan KOSGEB Tekirdağ Çorlu Müdürlüğü ÇTSO’da hizmete başlayacak.
GİRİŞİMCİLİK YAYILMALI
Protokol ile ilgili açıklamada bulunan ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Gönül; “KOSGEB devlet teşvikleri ve desteklerini işletmelere ulaştıran bir kurumdur. KOBİ’lerin işlerini büyütmeleri için hibe (geri ödemesiz) ve kredi olarak alacağı destekleri KOSGEB sağlamaktadır. KOSGEB şartlarına göre geri ödemesiz kredi de yeni girişimcilere sunmaktadır. Girişimciliğin yayılması ve istihdamı artıracak işler ülke ekonomisini yükseltecek faaliyetler arasında olduğu için önemlidir. Odamızda faaliyete geçecek olan KOSGEB Tekirdağ Çorlu Müdürlüğü'nün hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
Şerife YILDIZ