KORKUYORUZ!

Çorlu’da Omurtak Caddesi üzerindeki kaldırımlarda şüpheli şahıslar vatandaşlar arasında korkuya neden oluyor.
16 01 2020
1887 kez okundu

Çorlu’da Omurtak Caddesi üzerinde yarı baygın haldeki bir kişi korkuya neden oldu. Şahsın madde bağımlısı mı yoksa dilenci mi olduğu belirlenemedi. Şehrin çeşitli noktalarında zaman zaman görünen şüpheli şahısların vatandaşlar arasında korkuya neden olması son günlerde sıkça şikayet konusu haline geldi.


KALDIRIMDA YÜRÜMEYE KORKUYORUZ
Şehrin çeşitli noktalarında gördükleri şüpheli şahıslar nedeniyle korktuklarını ifade eden vatandaşlar; “Bu rezaleti başka yerde görmek mümkün değil. Çorlu’nun ana caddesinde yarı baygın halde gezen ne olduğu belli olmayan şahıslar var. Bunları kimse görmüyor mu? Çorlu bu kadar sahipsiz mi? Kime ne yapacakları belli değil. Uyuşturucuyu alıp sokağa çıkıyorlar. Kaldırım üzerinde yürürken bile korkuyoruz. Yetkililere buradan sesleniyoruz, kimsenin canı bu kadar ucuz değil. Hele hele bir uyuşturucu bağımlısının sağa sola sarkıntılık yapmasına gönlümüz razı değil” diye konuştular.


SORUNLAR BU ZAMAN ÇÖZÜLMEYECEK, NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK?
Ana caddelerde ve ara sokaklarda polis sayısının arttırılmasını isteyen vatandaşlar; “Çorlu’nun yıllardan bu yana kanayan yarası haline gelen polis sayısının azlığı artık çözüme kavuşsun. 7 Milletvekilimiz var, TBMM Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Şentop var, sorunlar bu zamanda çözülmeyecek ne zaman çözülecek? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra Türkiye’nin ikinci ismi Tekirdağ’dan. Hemşerimizin Tekirdağlı TBMM Başkanımız Şentop’un bu sorunlara çözüm olmasını istiyoruz. Bu sorunların artık çözülmesini istiyoruz. Şehrimizdeki polis sayımız bu zamanda artmayacak ne zaman artacak” şeklinde konuştular.
GÜVEN TİMLERİ OLUŞTURULSUN
Çorlu’da polis sayısının arttırılmasını ve ardından da sokaklarda güven timleri oluşturulmasını isteyen vatandaşlar; “Polis sayısı yeterli olsa bu görüntüleri görmeyiz. Kaldırımlarda sallana sallana gezen uyuşturucu bağımlıları görmeyiz. Kaldırım üzerinde yarı baygın halde yatan şahısları görmeyiz. Çünkü polis sayısının artmasıyla bu şahıslar bu kadar rahat şekilde harekat edemezler. Çorlu için güven timleri oluşturulmalı ve polis ekipleri bunların kısa sürede gereğini yapacaklardır. Uyuşturucu alarak sokağa çıkamayacaklar, kimseyi rahatsız edemeyecekler. Çünkü sokaklarda gezen polisler olacak” diye konuştular.
VATANDAŞLAR DENETİM İSTİYOR
Gerek Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin gerekse Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin kontrollerini sıklaştırmasını isteyen vatandaşlar, Omurtak Caddesi ve şehrin çeşitli noktalarında polis ve zabıta ekiplerinin kontrollerini artırmasını istiyor.


Tutku AKBAŞ

Whatsapp
google_160x600