KISITLAMA ÖNCESİNDE MEZARLIK ZİYARETİ

Bayramda mezarlık ziyaretlerinin yapılamayacak olması nedeniyle kabir ziyaretleri sokağa çıkma kısıtlamasından önce yapıldı.
22 05 2020
1089 kez okundu

Bilim kurulunun ile Sağlık Bakanlığının tavsiyeleri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarının ardından Ramazan bayramında 81 ilde uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması Cuma gecesi saat 24’de başlayacak. Sokağa çıkma kısıtlamasının Cuma gecesi başlayacak olması nedeniyle arife günü ve bayramda dışarıya çıkamayacak olan vatandaşlar mezarlık ve kabir ziyaretlerini gerçekleştirdi.
Sokağa çıkma kasıtlaması nedeniyle bayramda mezarlık ziyaretleri yapılamayacak. Çorlu’da eski asri mezarlıkta bayramın hemen öncesinde sokağa çıkma kısıtlamasına saatler kala vatandaşlar mezarlık ziyaretlerini yaptılar.

MEZARLIK GİRİŞİNDE MASKE DAĞITILDI, ATEŞ ÖLÇÜMÜ YAPILDI
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Çorlu Belediyesi ekiplerince de mezarlık girişinde bazı tedbirler alındı. Mezarlığın girişinde görevliler tarafından gelenlere maske dağıtılırken herkesin ateşi tek tek ölçüldü. Mezarlıklarda ziyaretlerden bir kaç gün önce gerekli hazırlıklar yapıldı ve bakımlar gerçekleştirildi.VATANDAŞLAR KABİRLERİN TEMİZLİĞİNİ YAPTI
Çorlu Asri Mezarlığında Perşembe ve Cuma günü sabah erken saatlerden itibaren yoğunluk başladı. Mezarlıktaki yakınlarına ziyarete gelen vatandaşlar Kuran-ı Kerim okuyup, dua ettiler. Ellerindeki bidonlarla kabirdeki çiçekleri sulayıp, mezarları temizleyen vatandaşlar, yakınlarının kabirlerinin Bayram öncesi temizliğini gerçekleştirdiler.
Ramazan Bayramı dolayısıyla mezarlıkları ziyaret eden vatandaşlar, yakınlarının ruhlarına lokum, şekerleme ve çeşitli ikramlarda da bulundu.

Levent SİLİSTRE

Whatsapp
google_160x600