KIRKPINAR’DA GERİ SAYIM BAŞLADI

Bu yıl 658.’si gerçekleştirilecek olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’nde geri sayım başladı. Edirne Belediye Encümeni’nin aldığı karar doğrultusunda 658’inci Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali 1-7 Temmuz 2019 tarihleri arasında düzenleneceği duyurulmuştu.
12.06.2019
296 kez okundu

Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali, dünyanın en eski geleneksel spor faaliyetlerinden biridir. Avrupa’da düzenlenen ve Türkiye’nin 2008 yılında ilk defa katıldığı ‘Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Ödülü’nü kazanan Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali, 16 Kasım 2010 tarihinde de UNESCO’nun ‘İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Miras Temsili Listesi’ne dahil olmuştur. Kırkpınar Yağlı Güreş Festivali bir taraftan insanların yakınlaşması ve dayanışmasını sağlarken, diğer taraftan da bireylerin kendi kültürlerini tanımaları açısından önemli bir toplumsal işlevi yerine getirmektedir. Sarayiçi Kırkpınar Er Meydanı, Türkiye Başpehlivanı’nın belirlendiği tarihi bir yer olmakla birlikte, ülkenin birçok yöresinden gelen ve başarılı olmayı hedefleyen pehlivanlar için kendini gösterme, hem de toplum içinde iyi bir yere sahip olma mücadelesini gerçekleştirdiği yerdir.
BİLETLER İNTERNETTE SATIŞA SUNULDU
1-7 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin biletleri Biletix’te satışa sunuldu. 5 Temmuz 2019 Cuma günü gerçekleştirilecek güreşler için girişler ücretsiz olarak belirlendi. 6 Temmuz 2019 Cumartesi günü için biletler 50 ile 60 TL, 7 Temmuz 2019 Pazar günü için ise biletler 70 ile 80 TL’den satışa çıkarıldı. Belirlenen Bilet Fiyatları Şu Şekilde; 6 Temmuz Cumartesi; Süleyman Demirel 1, Süleyman Demirel 2, Tekirdağlı Hüseyin Tribünü, Mustafa Bük Tribünü, Aydın Demir Tribünü, Antalyalı Recep Gürbüz Tribünü 60 TL; Alper Yazoğlu Tribünü ve Kel Aliço Tribünü 50 TL. 7 Temmuz Pazar; Süleyman Demirel 1, Süleyman Demirel 2, Tekirdağlı Hüseyin Tribünü, Mustafa Bük Tribünü, Aydın Demir Tribünü, Antalyalı Recep Gürbüz Tribünü 80 TL; Alper Yazoğlu Tribünü ve Kel Aliço Tribünü 70 TL.
Onur ŞEKER