KİMSE SÜTTEN ÇIKMIŞ AK KAŞIK DEĞİL

1911 Çerkezköyspor Genel Kaptanı Sebahattin Çolakoğlu geçtiğimiz günlerde oynanan olaylı Lüleburgazspor maçı ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Çolakoğlu’nun açıklamaları Lüleburgazspor Kulübü Başkanı Şenol Turan’ın eleştirilerine de cevap niteliğindeydi.
10.11.2017
487 kez okundu

Toplantıda açıklama yapan Çolakoğlu, çıkan olaylar hakkında da konuştu. Çolakoğlu, “Taraftarlara, gelen herkese teşekkür ediyoruz. Taşkınlık oldu, ufak tefek sıkıntılar oldu. Lüleburgazspor Başkanı kendi sosyal medya hesabından da açıklama yaptı. Emniyete ağır ithamlarda bulunuyor, bizim taraftarlara da aynı şekilde. Kimse sütten çıkmış ak kaşık değil. Kimse kendini kandırmasın, bizim Caddeliler grubu da Çerkezköy taraftarı da ateşli bir taraftar. Onların taraftarı da ateşli, ateşin olduğu her yerde yangın çıkar. O yüzden kimse boş konuşmasın. Kendi halinde bir taraftar değiller. Oradaki açıklamasında ‘emniyete şikayet edeceğiz. Bizde bir şey olduğu zaman herkes saldırıyor’ demiş. Tamam da 150 bin nüfuslu Çerkezköy ilçesinde 30-40 tane polis var. Bunların 3’te 1’i zaten o gün izinli. 30-40 tane polis mi diksinler oraya? Sen orada düzgün durup, koltuk çıkartıp, kırıp atmazsan kimse sana karışmaz. Gelirdin orada köfteni yerdin, çayını içerdin, giderdin. Ama taşkınlık çıktı, bizimkiler de cevap verdi. Burgaz taraftarına karşı kulübüne karşı hiçbir şekilde art niyetimiz, kötü sözümüz olamaz, sonuçta Trakya takımı onlar da.”
KONUYU FEDERASYONA TAŞIDIK
“Federasyona da yazı yazdık bu konuyla ilgili ama geç kaldı. Korktuğumuzdan değil, misafirperverliği dibine kadar yapıyoruz. Bir hafta öncesinden aradık kulüp müdürlerine dedik geleceğiniz zaman haber verin. Beraber yemek yeriz çay kahve içeriz diye de söyledik” dedi.
Çolakoğlu son olarak ise tesislerin yapımının tamamlandığını, her şeyin hazır olduğunu ifade etti.
Beycan KORKMAZ