KEŞKE BİRLİKTE KONUŞUP, KARAR VERSEYDİK

AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Çorlu Belediyesi Meclis Üyesi Sıtkı Ercan, Devrim Web TV’de Aysel Güneş’in sunduğu ‘Gündem Özel’ programında canlı yayın konuğu oldu.
18 09 2020
814 kez okundu

Çorlu’nun gündemini uzun süre meşgul eden Çorlu Belediyesi Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi ile ilgili sosyal medya hesabından Süleymanpaşa Belediyesi Cüneyt Yüksel’in yapmış olduğu Rumeli İskelesi ile kıyaslayan AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Çorlu Belediyesi Meclis Üyesi Sıtkı Ercan, Devrim Web TV’de Aysel Güneş’in sunduğu ‘Gündem Özel’ programında canlı yayın konuğu olarak özel açıklamalarda bulundu. Ercan, “Benim yazdığım aslında spontene bir şeydi. Balmumu müzesi ile ilgili benim ve grubumuzun eleştirisi vardı. Öyle bir algı oldu ki sanki biz müzeye karşıyız. Aslında konu öyle değil. Bu hikayenin başı Çorlu’ya katma değer katacak Çorlu’nun neyi meşhur düşüncesiydi. Yurtdışından gelen misafirleri nerelerde ağırları diye bir konu geldi. Bu arada da Sayın Başkan’a SGK’ya maaş ödemelerinde meclis olarak 10 milyon TL borçlanma yetkisi verdik. O süreçte ne olduysa Yılmaz Hoca’yı ziyaret ettiler ve bir baktık balmumu heykelleri satın alınmış. Ahmet Başkan’ın da seçimler öncesi Çorlu’yu birlikte yöneteceğiz söylemi ortaya çıktı ve bizim de itirazımız bunaydı. Bize göre satın alınma şekli, zamanla ve içindeki ürünlerin kalitesi hoş olmadı. İstanbul’da Madame Tussauds’de sergilenen balmumu heykellerini bir görün isterim. Bizim en büyük itirazımız keşke birlikte konuşup, karar verseydik. Paylaşılsaydı da 110 tane yerine 30 tane alırdık. 110 balmumu heykeli içinde 50’sini tanımayız. Yaptığınız hizmetse ücret almayalım. Neden ücret alıyoruz. Benim ilk günden beri düşüncem Çorlu’ya nasıl insan getiririz oldu. Çorlu’nun bu kadar altyapı, yol problemi varken müzeye neden karşı olalım. Onu da Cüneyt Yüksel’in Rumeli İskelesi ile birleştirdim. Proje ihaleye çıkılsaydı maliyeti 7 milyon TL’ye mal olacaktı. Cüneyt Başkan Belediyenin imkanları ile 2 milyon 150 bin TL’ye mal etti. Sayın Cüneyt Yüksel sadece Rumeli İskelesi yapmadı. 800 bin m2 asfalt döktü. 30’u aşkın spor kompleksi, parklar. Daha sayacağım çok şey var. Cüneyt Yüksel ve ekibi belediyecilik hizmetini şu anda uyguluyor. 15 ayda iskeleden meydana kadar borçla devir aldı ve borcunu da yükseltmiyor. Biz müzeye, kültür-sanat ve spora karşı değiliz! Her zaman da yanındayız. Ben Ahmet Sarıkurt’un her önergesine imzamı atıyorum. Yeter ki Büyükşehirden istediğimizi alalım.” dedi.

‘CEKETİMİ KOYSAM ALIRIM’ ZİHNİYETİ ORTADAN KALKMALI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Çorlu’ya yaptığı yatırımları değerlendiren Ercan, “Büyükşehrin Çorlu’da bitmiş bir projesi ve yatırımı yok. Otogar, Kapalı Spor Salonu ve Kongre Merkezi inşaatı yerinde duruyor. Belediyecilik siyaset üstü bir şey. Artık bu dönem ‘Ceketimi koysam alırım” zihniyeti ortadan kalkmalı.” diye konuştu.

İLÇE KONGREMİZ EKİM SONU GÖZÜKÜYOR

AK Parti Çorlu İlçe Başkanlığının yapılacak olan kongresi hakkında bilgiler veren Ercan, “Çorlu kongremiz Ekim sonuna kadar sonuçlanacak ama buna da Genel Merkezimiz karar verecek. Siyaset çok zor bir iş. Yavuz Başkan devam ediyor ama konuşulan çok konu var. Neticede bir adayımız bu ipi göğüsleyecek. Süreç daha var. Her şey olabilir. Bu bir bayrak yarışı. Mevcut başkanımız da devam edebilir, yeni bir arkadaşımız da gelebilir. Neticede 2023 yılında önemli bir seçim sürecimiz var. İl Başkanımız Mestan Özcan da ekibi ile birlikte tüm ilçelerimizde vatandaşlarımız ile bir araya gelmeye gayret ediyor. Gerçekten çok ciddi bir çalışma var.” ifadelerine yer verdi.

ATATÜRK EVİ’NİN LOKASYONU YANLIŞ

10 Kasım’da açılması ve hizmeti girmesi planlanan Atatürk Evi’ne en büyük destekçilerinin kendi partililerinin olduğunun altını çizen Ercan, “Atatürk Evi daha önce Ergene’de yapıldı destek de Trakya Kalkınma Ajansı’ndan geldi. Bize göre Çorlu’daki lokasyonu yanlış. Sayın başkan ve yönetimi de bu şekilde karar verdi. Biz de dedik ki Gazi Meclisi yapalım dedik. Kırklareli’de var ve Ergene’de de olacak. Atatürk Evi destek ve bağışlarla yapılıyor. Ana yükleniciler de AK Partili dava arkadaşlarımız. İnşallah 10 Kasım’a kadar biter. Bu konuda da bizden destek istenirse elimizden geleni yaparız ama bizim fikrimiz yeri ve Ergene’de olan bir çalışma yerine başka bir yapı olmasıydı. Sonuç olarak başkanımızın seçim vaatleri arasında yer alan bir proje.” dedi.

KISKANMAYALIM, BİRLİKTE OLALIM

Çorlu için yapılacak her türlü hizmette ellerini taşın altına koyacaklarını ifade eden Ercan, “AK Partili Meclis üyeleri olarak Çorlu’ya gelecek her türlü yatırım için elimizi taşın altına koyacağız. Çorlu Belediyesi satın alma alışkanlıklarını değiştirmeli. Şehir hepimizin. Yanımızda örnekleri de var. Kıskanmayalım, birlikte olalım. Amacımız Çorlu olsun.” diye konuştu.

Tutku AKBAŞ

 

Whatsapp
google_160x600