KEŞANLI FİDAN’DAN ANLAMLI DAVRANIŞ

2013’ten beri müzik piyasasında çalışmalarını sürdüren O Ses Türkiye’nin ilk sezon şampiyonu Keşanlı Oğuz Berkay Fidan, kariyerinin kendisi için en değerli şarkısıyla 24 Ocak’ta müzikseverlerin karşısına çıktı.
24 01 2020
372 kez okundu

H.Y.G. ismini taşıyan şarkı, söz ve müzik olarak Fidan’ın yazdığı ilk şarkı olmasının yanında Mahir Can Küçük’ün düzenlediği alıp götüren retro prodüksiyonla Avrupa Müzik markasıyla müzikseverlere sunuldu. Şarkının klibinin ilham kaynağı, Fidan’ın kendi sağlık sorunlarından dolayı Eylül ayında bulunduğu hastanede tanıdığı bir çiftten geliyor: Kız kanser hastası, erkek arkadaşıysa hep onun yanında, ona olan desteğini bir an olsun esirgemiyor. Kızın motivasyon kaynağı ise erkek arkadaşının yanında, kanseri daha önce yenmiş ve birçok kişiye umut olmuş olan Neslican Tay ve Neslican’ın yaşadıklarına karşı yılmaktan ziyade gülümseyerek savaşması. Hastanede Neslican’ın videolarını seyrederek onun yaşam enerjisinde kendi motivasyonunu yüksekte tutma gücünü buluyor.

GELİRİ KANSERLE SAVAŞ KURULUŞLARINA BAĞIŞLANACAK

Klibin Fidan için özel bir anlamı da, Neslican’ın anısına bir eser, onun umut olduğu ve olacağı herkes için ufak bir armağan olması. H.Y.G.’nin dijital gelirleri kanserle savaş kuruluşlarına bağışlanacağı açıklandı. Vatandaşların ‘Sen de #BirineUmutOl’ hashtagiyle sosyal medyadan destek verebilecekleri de belirtildi.

Hüseyin TAYYAR

 

Whatsapp
google_160x600